Suna Korat Müzik Vakfı ile Müzik Kursları

Neden Suna Korat Vakfı ile İş Birliği Yapıyoruz?

Maya Okulları ve Suna Korat Müzik Vakfı’nın ortaklaşa düzenlediği müzik kursları, enstrüman çalmak gibi yaratıcı faaliyetlerin hayatın diğer alanlarında da kullanılacak yeteneklere dönüşmesi anlayışını yansıtmaktadır.

Müziğin Etkileri

Müzik, sadece estetik zevk ile sınırlı değil; kas ve hareket yeteneklerini geliştirme, odaklanma, görsel-konumsal koordinasyon, duygusal kontrol ve kaygı azaltma gibi etkilere sahip.

Ortak Vizyon ve Değerler:

Suna Korat Müzik Vakfı’nın değerleri ve Maya Okulları’nın bütüncül eğitim vizyonu, bu iş birliğini sadece bir müzik eğitimi olmaktan öte, hayatın her alanında başarı deneyimi yaşatma hedefine uygun kılıyor.

Yaratıcı Potansiyel

Çocukların içlerindeki yaratıcı potansiyeli ortaya çıkararak hayatın her alanında başarıya ulaşmalarını destekleme

Bu kursun çocuklarımıza nasıl bir faydası olacak?

Suna Korat Müzik Vakfı ile yürüttüğümüz piyano, keman, ve gitar kursları, çocukların sadece müzikal yeteneklerini değil, aynı zamanda kas ve hareket yeteneklerini, görsel-konumsal koordinasyonu, duygusal kontrolü ve çok daha fazlasını geliştirir. Bilimsel çalışmalar, haftada sadece bir saat bile enstrüman çalmanın beynin hafıza, işitme ve motor işlevlerine olumlu etkileri olduğunu gösteriyor. Bu kurslar, çocukların dünyayı daha kompleks ve nüanslı bir şekilde anlamalarına yardımcı oluyor.

Teknik Yetenekler

Piyano, keman ve gitar gibi enstrümanlar, çocukların teknik yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olur.

Duygusal ve Bilişsel Gelişim

Müzik eğitimi, duygusal kontrol, odaklanma, koordinasyon gibi becerilerin yanı sıra beynin hafıza, işitme ve motor işlevlerinin gelişimine de katkı sağlar.

Atölyenin içeriğinde neler var?

Suna Korat Müzik Vakfı’nın uzman eğitmenleri liderliğinde düzenlenen atölye, farklı yaş gruplarına uygun bir içerik sunmaktadır. Bu yapı, öğrencilerin enstrümanda kısa sürede uzmanlaşmasını hedeflemektedir.

Özel Dersler:

Suna Korat Müzik Vakfı piyano, keman ve gitar kursları özel ders şeklinde olup özel ders saat süresi 50 dakikadır.

Yaş Grupları:

6 yaş-15/16 yaş arası.

Yer ve Zaman:

Saatler müzik okulu eğitmeni ve öğrecinin/velinin müsait ortak zaman aralığına göre planlanmaktadır. Her öğrenci kendi yerleşkesinde derse katılacaktır.

Hangi kursun çocuğunuz için en iyi olduğuna karar veremediniz mi?