ZİYA ÖĞRETMEN İLE SÖYLEŞİ

“Kırk Kere Söyledim” dedi Prof. Dr. Sayın Ziya SELÇUK son kitabında… Kırk Kere Söyledim ama “ben ne söyledim, çocuğum ne anladı?” dedi ardından ve bu sorunun yanıtı üzerine çok kıymetli paylaşımlarıyla velilerimizle buluştu.
Konuşuyoruz, konuşuyoruz da söylediklerimizin çocukların kulağından içeri ses olarak girip nasıl bir hisse dönüştüğünden pek bahsetmiyoruz odak noktasıyla aslında çocukların işittikleri sözlerin dönüştüğü hisleri, söz konusu hislerin ise dönüştüğü davranış örüntülerini anlamlandırdık Ziya Öğretmen liderliğinde. Yüksek ilgi, katlım ve motivasyonla gerçekleşen söyleşide çocuklarımıza kırk kere söylenen sözlerin, kırk birincisinin ne olması gerektiğini öğrenirken ebeveyn ve öğretmen yolculuğunda derin farkındalıklar ve öz değerlendirmeler yapma fırsatı bulduk. Daha da önemlisi gelecek davranış örüntülerimizi şekillendirme imkânı da.
Söyleşinin ardından Ziya Hocamız değerli kaleminden dökülen anlamlı içeriklerden oluşan kitabının imza sürecini gerçekleştirdi. Hocamızın altını çizdiği değerleri dikkatle okuyup kütüphanelerinde muhafaza etmek isteyen velilerimiz sürece yoğun ilgi gösterdi.
Çok kıymetli paylaşımlarından ve öğrenme yoldaşlığından dolayı kurucumuz Prof. Dr. Sayın Ziya SELÇUK’a, ilgi ve katılılarından dolayı kıymetli veli ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Sosyal Medyada Paylaşın

Bunlara da gözatın!