YEŞİL DÖNÜŞÜM ve İKLİM ZİRVESİ

“İklim Değişikliği” ve “Yeşil Dönüşüm” konularında küresel düzenlemelere en doğru şekilde ve hızla hazırlanmak, iklim değişikliği ile mücadele ve ekonomiye etkisinin en aza indirilmesi için ortak akıl oluşturmak amacıyla 30-31 Mart tarihleri arasında EKO İklim ve İklim Değişikliği Zirvesi/Fuarı’na projelerimizle katıldık.

4.sınıf öğrencilerimizle başlattığımız yeşil hareketle ülkemize ve dünyaya katkı sağlamak istiyoruz. Bilişim Teknolojileri dersimizde; İtalya ile birlikte çalıştığımız “DAHA İYİ BİR DÜNYA İÇİN FARK’INDALIK YARAT” e-twinning projemizle katılım sağladık. Proje kapsamında yeşil alanların hızla azaldığını biliyoruz, doğaya ve yeşile katkı sağlamak amacıyla Görsel Sanatlar dersinde oluşturduğumuz “Tohum Toplarımızı” standımızı ziyarete gelen konuklarımıza hediye ettik. Karbon ayak izini azaltmak üzere kimyasal boya yerine sebze meyvelerden elde ettiğimiz organik boyalarımızla resimler yaptık.

Maya Okulları olarak iklim ve çevre hassasiyetimizi daima her alanda göstermenin mutluluğu içeresindeyiz; emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Bunlara da gözatın!

MOTİVASYON ve KÜLTÜR KAMPI

Okulumuz öğretmenleri liderliğinde Destination Turizm desteğiyle Maya Anadolu & Fen...

KAŞİFLER BİR ARADA ÖDÜLÜ MAYA’NIN

“İlkokul FIRST LEGO takımımıza “Kaşifler Bir Arada” ödülü! 4.sınıf öğrencilerimizden...

HACKIDHON 2023

Öğrencilerimizden Nevre ERTEN, Deniz Aras GAZALCI ve Ozan GÜLTEPE 26...

ŞAMPİYON MAYA

Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gölbaşı spor ilçe Müdürlüğü...

HAZCKİDHON 2023: TECH-ROTA MAYA

26 Mayıs 2023 Tarihinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde yapılan...

GENÇLİĞİMİZ ATAMIZIN HUZURUNDA

12. sınıf öğrencilerimizle birlikte Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün...