YEŞİL DÖNÜŞÜM ve İKLİM ZİRVESİ

“İklim Değişikliği” ve “Yeşil Dönüşüm” konularında küresel düzenlemelere en doğru şekilde ve hızla hazırlanmak, iklim değişikliği ile mücadele ve ekonomiye etkisinin en aza indirilmesi için ortak akıl oluşturmak amacıyla 30-31 Mart tarihleri arasında EKO İklim ve İklim Değişikliği Zirvesi/Fuarı’na projelerimizle katıldık.

4.sınıf öğrencilerimizle başlattığımız yeşil hareketle ülkemize ve dünyaya katkı sağlamak istiyoruz. Bilişim Teknolojileri dersimizde; İtalya ile birlikte çalıştığımız “DAHA İYİ BİR DÜNYA İÇİN FARK’INDALIK YARAT” e-twinning projemizle katılım sağladık. Proje kapsamında yeşil alanların hızla azaldığını biliyoruz, doğaya ve yeşile katkı sağlamak amacıyla Görsel Sanatlar dersinde oluşturduğumuz “Tohum Toplarımızı” standımızı ziyarete gelen konuklarımıza hediye ettik. Karbon ayak izini azaltmak üzere kimyasal boya yerine sebze meyvelerden elde ettiğimiz organik boyalarımızla resimler yaptık.

Maya Okulları olarak iklim ve çevre hassasiyetimizi daima her alanda göstermenin mutluluğu içeresindeyiz; emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın

Bunlara da gözatın!