WWF PROJEMİZ UYGULAMA AŞAMASINDA

Maya Fen ve Teknoloji Lisesi 10-A sınıfı öğrencilerimiz WWF ( Doğal Hayatı Koruma Vakfı) –Türkiye Doğa Öncüleri Gençlik programı kapsamında yaptıkları projeleri için Oran ve İncek yerleşkelerinde 9-10 yaş grubu öğrencilerimizle buluştular.

Atıklar konusunda farkındalık kazandırma amacı olan projemizde ilkokul öğrencileri için bir yazılım uygulaması geliştirerek oyun tasarladılar. Atıkları ilgili yerlerine yerleştiren öğrencilerimiz, oyun sonunda belirli bir puan almıştır. Daha sonra lise öğrencilerimiz tarafından hazırlanan sunumda öğrencilere atıklar konusunda eğitim verilmiş ve aynı oyunu yeniden oynamaları istenmiştir. Aldıkları puanlarda anlamlı fark gözlenen ilkokul öğrencilerinin atıkların sınıflandırılması konusunda gelişim gösterdikleri nicel verilerle desteklenmiştir. İlkokul öğrencilerimiz hem eğlenmiş hem de doğa ve çevre için çok önemli olan atık sınıflandırılması konusunda öğrenme gerçekleştirmişlerdir.

Maya Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerimiz Burak Kurt, Eda Betül Erdoğan ,Ömer Çelik, Kutlualp Taşkın ve Semih Tuncer’e emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Bunlara da gözatın!

ANTALYA ŞAMPİYONU MAYA

Ortaokul basketbol takımımız bugün Antalya Şampiyonu olarak derece yaptı. Öğrencilerimizle...

GOLF ŞAMPİYONASINDA BÜYÜK BAŞARI

19 Mayıs 2023’te düzenlenen TGF Aslı Nemutlu Türkiye Gençler Şampiyonası...

MATEMATİK LİGİ ŞAMPİYONU MAYA

Bu yıl onuncusunu düzenlediğimiz Maya Matematik Ligi final maçı 22...

BARIŞ KOROMUZ SANSEV’DEN ÖDÜLLE DÖNDÜ

Maya Okulları İncek Yerleşkesi Barış Korosu İstanbul Türkan Saylan Kültür...

DAİMA İZİNDEYİZ

19 Mayıs 1919 tarihi, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktalarından biridir....

4 PROJE İLE FİNALDEYİZ

Lise öğrencilerimiz Fizik ve Biyoloji alanında 30. Dr. İbrahim Arıkan MEF...