WWF PROJEMİZ UYGULAMA AŞAMASINDA

Maya Fen ve Teknoloji Lisesi 10-A sınıfı öğrencilerimiz WWF ( Doğal Hayatı Koruma Vakfı) –Türkiye Doğa Öncüleri Gençlik programı kapsamında yaptıkları projeleri için Oran ve İncek yerleşkelerinde 9-10 yaş grubu öğrencilerimizle buluştular.

Atıklar konusunda farkındalık kazandırma amacı olan projemizde ilkokul öğrencileri için bir yazılım uygulaması geliştirerek oyun tasarladılar. Atıkları ilgili yerlerine yerleştiren öğrencilerimiz, oyun sonunda belirli bir puan almıştır. Daha sonra lise öğrencilerimiz tarafından hazırlanan sunumda öğrencilere atıklar konusunda eğitim verilmiş ve aynı oyunu yeniden oynamaları istenmiştir. Aldıkları puanlarda anlamlı fark gözlenen ilkokul öğrencilerinin atıkların sınıflandırılması konusunda gelişim gösterdikleri nicel verilerle desteklenmiştir. İlkokul öğrencilerimiz hem eğlenmiş hem de doğa ve çevre için çok önemli olan atık sınıflandırılması konusunda öğrenme gerçekleştirmişlerdir.

Maya Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerimiz Burak Kurt, Eda Betül Erdoğan ,Ömer Çelik, Kutlualp Taşkın ve Semih Tuncer’e emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Sosyal Medyada Paylaşın

Bunlara da gözatın!