#WORLDWATERDAY

Su, insanlığın en önemli ortak değeri, hayatımızın en temel ihtiyaçlarından birisidir. Bütün canlılar için en önemli servet olan su, tüm zamanlarda hayatımızın bir parçası olmuş, tarih boyunca insanlar su kaynaklarına yakın bölgelere yerleşerek, su etrafında büyük medeniyetler kurmuşlardır.

Su kaynaklarının bilinçsizce tüketilmesi ve suyun kalitesinin bozulması konularının ciddi bir şekilde gündeme gelmesi nedeniyle, 1993 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 22 Mart Dünya Su Günü olarak ilan edilmiştir. Dünya Su Günü’nün bu yılki teması: Yeraltı Suları…

Yeraltı suyu görünmez, ancak etkisi her yerde görülebilir. Gözümüzün önünde, ayaklarımızın altında, yer altı suları hayatımızı zenginleştiren gizli bir hazinedir. Dünyadaki sıvı tatlı suyun neredeyse tamamı yeraltı suyudur. İklim değişikliği kötüleştikçe, yeraltı suyu giderek daha kritik hale gelecektir. Bu değerli kaynağı sürdürülebilir bir şekilde yönetmek için birlikte çalışmamız gerekiyor. Yeraltı suyu görüş alanı dışında olabilir, ancak akıldan uzak olmamalıdır.

Maya Okulları olarak bu önemli farkındalık gününde öğrencilerimizle yeraltı sularını korumak amacıyla #MyGroundwaterStory & #WorldWaterDay etiketleriyle video çekimi yaptık. Su döngüsüne sahip çıkmak amacıyla camlarımızda bilgilendirme panoları yaptık. Tam Benlik Sanat ve Anadil ekiplerimizle dikkat çekmek amacıyla dev bir poster çalışması yaptık.

Su hayattır…

Bunlara da gözatın!

ANTALYA ŞAMPİYONU MAYA

Ortaokul basketbol takımımız bugün Antalya Şampiyonu olarak derece yaptı. Öğrencilerimizle...

GOLF ŞAMPİYONASINDA BÜYÜK BAŞARI

19 Mayıs 2023’te düzenlenen TGF Aslı Nemutlu Türkiye Gençler Şampiyonası...

MATEMATİK LİGİ ŞAMPİYONU MAYA

Bu yıl onuncusunu düzenlediğimiz Maya Matematik Ligi final maçı 22...

BARIŞ KOROMUZ SANSEV’DEN ÖDÜLLE DÖNDÜ

Maya Okulları İncek Yerleşkesi Barış Korosu İstanbul Türkan Saylan Kültür...

DAİMA İZİNDEYİZ

19 Mayıs 1919 tarihi, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktalarından biridir....

4 PROJE İLE FİNALDEYİZ

Lise öğrencilerimiz Fizik ve Biyoloji alanında 30. Dr. İbrahim Arıkan MEF...