PARKTA BİR GÜN

Maya Okulları olarak öğrencilerimizin bütünsel gelişimleri için onların birbirinden farklı etkinliklerde bulunmaları için fırsatlar yaratıyoruz. Bu amaç doğrultusunda Maya Okulları İncek yerleşkesi okul öncesi grupları, 1. ve 2. sınıf öğrencilerimiz için 10 Ocak 2022 tarihide okulumuzun konferans salonunda “Parkta Bir Gün” isimli tiyatro oyunu sahnelenmiştir.

Öğrencilerimiz tiyatro oyununu izlerken bir parkta karşılaşan üç kedi aracılığıyla arkadaşlık, paylaşma, hoşgörü, yardımlaşma pro-sosyal davranışlara sahip olmanın önem ve gerekliliğini yaşamın içinden örneklerle gözlemleme fırsatı elde ettiler. Oyun sırasında gelişen olumsuz durumlar karşısında kendilerini tutamayarak oyuna katılım gösteren öğrencilerimiz, sahip oldukları olumlu tutum ve davranışlarla bizleri gururlandırdılar. Sorumluluk, empati ve başkalarına karşı saygılı davranmayla ilgili örtük mesajlar içeren oyunda yapılan dansları da hep birlikte hayranlıkla izledik.

Okul öncesi çağında edinilen birçok beceri ve tutumun yaşamın ileriki yıllarına etki edeceği bilincinden hareketle öğrencilerimizle nice sanat dolu etkinliklere…

Sosyal Medyada Paylaşın

Bunlara da gözatın!