OYUN YUVALARI İLE YENİ DÜNYALAR KURDUK

Yaşadığımız afet sonrası bizler de elimizden geldiğince destek olabilmek için canla başla çalıştık. Ailemizin her üyesinin desteği, birlik ve beraberliğin gücü ile bir çok insana hep birlikte umut olduk.
Barınma, yiyecek, su gibi ihtiyaçlar karşılanırken, diğer tarafta çocuklarımız için birincil ihtiyacın her zaman her yerde oynamak, okumak, yazmak, çizmek, olduğunun ise farkındaydık. Bu zorlu süreçte çocuklarımızın hayatlarına devam edebilmeleri, kendilerini güvende ve mutlu hissedebilmeleri için Oyun Yuvaları kurmaya karar verdik. Yürek birliği, el birliği ve binlerce velimizin desteği ile yüzlerce koli hazırladık. 

22 Şubat Çarşamba sabahı Kahramanmaraş’a bağlı Türkoğlu ilçesindeydik. Türkoğlu’na bağlı Beyoğlu ve Şenoba mahalleri, Pazarcık, ardından Adıyaman ve bugün ise Hatay’da Oyun Yuvalarımızı kurduk. Çocuklarımızla oyunlar oynadık, şarkılar söyledik, sohbet ettik. Çocuklarımızın yüzündeki o masum mutluluk her şeye değerdi.

Başka bir ihtiyacın var mı diye sorduğumuzda “Hayır, her şeyimiz var.” diyen, al bu oyuncak da senin olsun dediğimizde “Hayır, bana bir tane verdin zaten.” diyen koca yürekli çocuklarla tanıştık. Çok teşekkürler diye kocaman sarılan, “Bugün en eğlendiğim gündü.” diyen çocuklarımızın kucak dolusu teşekkür ve sevgisini iletiyoruz sizlere…

Dayanışmanın, birlik olmanın, Mayalı olmanın gururu ve mutluluğu ile…

Maya Ailesinin her bir üyesine sonsuz teşekkürlerimizle…

Sosyal Medyada Paylaşın

Bunlara da gözatın!