OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ

2 Nisan, tüm dünyada otizm konusunda farkındalık oluşturmak ve otizmden kaynaklanan sorunlara çözümler bulmak amacıyla, 2008 yılında Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Otizm Farkındalık Günü” olarak ilan edilmiştir.
“Otizm bir gökkuşağı gibidir. İçinde her rengi barındırır. Açık ve koyu tonları vardır. Her renk önemli ve güzeldir. Onu takip edersek sonunda bizi altın dolu bir hazine bekler”, dedik ve otizmli bireylerin toplumun bir parçası olduğunu bir kez daha hatırlatmak ya da var olan farkındalığı arttırmak amacıyla anasınıfından ortaokul kademesine kadar “Otizm Farkındalık” etkinliklerimizi gerçekleştirdik.
Etkinliklerimiz kapsamında öğrencilerimize yaş düzeylerine uygun olacak şekilde belirlediğimiz otizmin ne olduğunu anlatan açıklayıcı animasyon videoları izletildi. Videolar sonrasında öğrencilerimiz konuyla ilgili duygu ve düşüncelerini paylaştı. Öğrencilerimiz, oluşturdukları “Otizm Farkındalık Günü” ile ilgili mesaj ve sloganlarını afişlere yazdı. Onların tasarladıkları afişler bir araya getirilerek bir bütün oluşturuldu ve okul panolarında sergilendi. Yapılan etkinlikler için Rehberlik Birimimize ve tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Bunlara da gözatın!

MOTİVASYON ve KÜLTÜR KAMPI

Okulumuz öğretmenleri liderliğinde Destination Turizm desteğiyle Maya Anadolu & Fen...

KAŞİFLER BİR ARADA ÖDÜLÜ MAYA’NIN

“İlkokul FIRST LEGO takımımıza “Kaşifler Bir Arada” ödülü! 4.sınıf öğrencilerimizden...

HACKIDHON 2023

Öğrencilerimizden Nevre ERTEN, Deniz Aras GAZALCI ve Ozan GÜLTEPE 26...

ŞAMPİYON MAYA

Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gölbaşı spor ilçe Müdürlüğü...

HAZCKİDHON 2023: TECH-ROTA MAYA

26 Mayıs 2023 Tarihinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde yapılan...

GENÇLİĞİMİZ ATAMIZIN HUZURUNDA

12. sınıf öğrencilerimizle birlikte Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün...