OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ

2 Nisan, tüm dünyada otizm konusunda farkındalık oluşturmak ve otizmden kaynaklanan sorunlara çözümler bulmak amacıyla, 2008 yılında Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Otizm Farkındalık Günü” olarak ilan edilmiştir.
“Otizm bir gökkuşağı gibidir. İçinde her rengi barındırır. Açık ve koyu tonları vardır. Her renk önemli ve güzeldir. Onu takip edersek sonunda bizi altın dolu bir hazine bekler”, dedik ve otizmli bireylerin toplumun bir parçası olduğunu bir kez daha hatırlatmak ya da var olan farkındalığı arttırmak amacıyla anasınıfından ortaokul kademesine kadar “Otizm Farkındalık” etkinliklerimizi gerçekleştirdik.
Etkinliklerimiz kapsamında öğrencilerimize yaş düzeylerine uygun olacak şekilde belirlediğimiz otizmin ne olduğunu anlatan açıklayıcı animasyon videoları izletildi. Videolar sonrasında öğrencilerimiz konuyla ilgili duygu ve düşüncelerini paylaştı. Öğrencilerimiz, oluşturdukları “Otizm Farkındalık Günü” ile ilgili mesaj ve sloganlarını afişlere yazdı. Onların tasarladıkları afişler bir araya getirilerek bir bütün oluşturuldu ve okul panolarında sergilendi. Yapılan etkinlikler için Rehberlik Birimimize ve tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Sosyal Medyada Paylaşın

Bunlara da gözatın!