Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun!

Maya Okulları İncek Yerleşkesinde 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı’na başlamanın heyecanı coşkulu bir açılış töreni ile yaşandı. 12 Eylül 2022 Pazartesi günü en güzel Eylül sabahında tören alanında her eğitim öğretim yılı başında öğrencilerini sonsuz bir sevgiyle kucaklayan onları sevgi ve ilgi ile mayalayacak olmanın heyecan ve coşkusu ile ders başı yapan sevgili öğretmenlerimiz ve gelişlerini hasretle beklediğimiz, okulumuzu anlamlandıran biricik öğrencilerimizin katılımı ile yaşanan “ilk okul günü” heyecanı paylaşıldı.
Okul Müdürümüz Sayın Fatma KUŞAT’ın eğitim öğretim yılı açılış konuşması ile başlayan törenimiz okulumuzun güvenlik, yemekhane, danışma ve temizlik görevlilerinin açılış heyecanını içeren mesajları, mezun öğrencimiz Samet Bora’nın Maya’da Öğrenci Olmak konulu konuşması, 2B Sınıfı öğrencimizin sıcacık sesinden dinlediğimiz okul heyecanı şiiri ve Maya Okulları öğrencilerinin akademik, proje ve sanat – spor etkinliklerindeki derecelerine ait ödül töreni ile devam etti.
Yapılan konuşma ve paylaşımlarda yeni eğitim öğretim yılının ilk gününde Maya çatısı altında hep birlikte olabilmenin mutluluğu ve her eğitim öğretim yılı başlangıcında olduğu gibi yine yeni umutlar, heyecanlar ve hedeflerle anlamlı bir yolculuğa başlandığı vurgulandı.
Veli, öğretmen ve öğrenci işbirliği ile geleceğe giden yolu hazırlama sorumluluğunun paylaşıldığı belirtildi. Yirmi bir yıldır eğitimde fark yaratan felsefesiyle, eğitim öğretim politikalarının gücüyle, aynı sorumluluk bilinci, azim ve kararlılıkla Maya Ailesine katılan ve emanet edilen evlatların hayatlarında anlamlı izler bırakabilme hedefinin önemi belirtildi.
Her eğitim öğretim yılı başında olduğu gibi yılların eksiltemediği yıllar geçse de eskimeyecek heyecanımızla Mayamızın 21. Yılına büyük bir aile başlıyor olmanın gururu içinde yeni eğitim öğretim yılının hayırlı uğurlu ve başarılarla dolu olması dilekleri paylaşıldı.
Başta Maya Okulları olmak üzere ülkemizdeki tüm eğitim öğretim kurumlarında yazılacak yeni başarı ve mutluluk hikâyelerinin tanığı ve ortağı olacak olmanın heyecanıyla Mayamızda sevgi, saygı, dürüstlük gibi anlamlı değerler, rotamızda cumhuriyetin aydınlığı ve büyük önder Atatürk’ün gösterdiği hedeflerle müthiş bir yıla başlamanın coşkusu yaşandı.

Bunlara da gözatın!

DİJİTAL HAYVANAT BAHÇESİ

Okul öncesi grubu öğrencilerimiz “Yumurta ve Çaba” teması ile ilgili...

DÖRT MEVSİM ŞİİR DİNLETİSİYLE EDEBİYAT ZİYAFETİ

Maya Anadolu Fen ve Teknoloji Lisesi'nin 9.Sınıf öğrencileri, 13 Şubat...

ÖZGÜR DANIŞMAN İLE YAZAR BULUŞMASI

Öğrencilerimiz yarıyıl tatilinde okudukları "Kavanozdaki Mercimek" isimli kitabın yazarı Sayın...

MINTICITY MAYA’DA

Okulumuzda Almanca derslerini desteklemek amacıyla kullandığımız interaktif öğrenme portalımız.....

KAVANOZDAKİ MERCİMEK

“Kavanozdaki Mercimek” kitabımızın yazarı Özgür Danışman ile keyifli bir okuryazar...

WINTER FEST

Winter Fest Etkinlikleri Kapsamında, ilkokul-anaokul öğrencilerimiz Kış Temalı kıyafetler giyip...

OKULLAR ARASI MASA TENİSİ YARIŞLARI

Okullar arası ilçe şampiyonasında Masa Tenisi Yıldız Erkekler......

YÜZMEDE ALTIN KIZIMIZ ZEYNEP İPEK PİŞKİN

2023-2024 Eğitim Öğretim yılı okullar arası Yüzme İl Birinciliği yarışmalarında......

PELİN DİLE BEST DELAGATE ÖDÜLÜ İLE GURULANDIRDI

Maya Fen ve Teknoloji Lisesi olarak 9-10-11. sınıf öğrencilerimizle katıldığımız...

KARAOKE İLE DÖNEM SONU

Dönem sonu etkinliklerimiz kapsamında ''Karaoke '' etkinliğimizde anasınıfı......