Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun!

Maya Okulları İncek Yerleşkesinde 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı’na başlamanın heyecanı coşkulu bir açılış töreni ile yaşandı. 12 Eylül 2022 Pazartesi günü en güzel Eylül sabahında tören alanında her eğitim öğretim yılı başında öğrencilerini sonsuz bir sevgiyle kucaklayan onları sevgi ve ilgi ile mayalayacak olmanın heyecan ve coşkusu ile ders başı yapan sevgili öğretmenlerimiz ve gelişlerini hasretle beklediğimiz, okulumuzu anlamlandıran biricik öğrencilerimizin katılımı ile yaşanan “ilk okul günü” heyecanı paylaşıldı.
Okul Müdürümüz Sayın Fatma KUŞAT’ın eğitim öğretim yılı açılış konuşması ile başlayan törenimiz okulumuzun güvenlik, yemekhane, danışma ve temizlik görevlilerinin açılış heyecanını içeren mesajları, mezun öğrencimiz Samet Bora’nın Maya’da Öğrenci Olmak konulu konuşması, 2B Sınıfı öğrencimizin sıcacık sesinden dinlediğimiz okul heyecanı şiiri ve Maya Okulları öğrencilerinin akademik, proje ve sanat – spor etkinliklerindeki derecelerine ait ödül töreni ile devam etti.
Yapılan konuşma ve paylaşımlarda yeni eğitim öğretim yılının ilk gününde Maya çatısı altında hep birlikte olabilmenin mutluluğu ve her eğitim öğretim yılı başlangıcında olduğu gibi yine yeni umutlar, heyecanlar ve hedeflerle anlamlı bir yolculuğa başlandığı vurgulandı.
Veli, öğretmen ve öğrenci işbirliği ile geleceğe giden yolu hazırlama sorumluluğunun paylaşıldığı belirtildi. Yirmi bir yıldır eğitimde fark yaratan felsefesiyle, eğitim öğretim politikalarının gücüyle, aynı sorumluluk bilinci, azim ve kararlılıkla Maya Ailesine katılan ve emanet edilen evlatların hayatlarında anlamlı izler bırakabilme hedefinin önemi belirtildi.
Her eğitim öğretim yılı başında olduğu gibi yılların eksiltemediği yıllar geçse de eskimeyecek heyecanımızla Mayamızın 21. Yılına büyük bir aile başlıyor olmanın gururu içinde yeni eğitim öğretim yılının hayırlı uğurlu ve başarılarla dolu olması dilekleri paylaşıldı.
Başta Maya Okulları olmak üzere ülkemizdeki tüm eğitim öğretim kurumlarında yazılacak yeni başarı ve mutluluk hikâyelerinin tanığı ve ortağı olacak olmanın heyecanıyla Mayamızda sevgi, saygı, dürüstlük gibi anlamlı değerler, rotamızda cumhuriyetin aydınlığı ve büyük önder Atatürk’ün gösterdiği hedeflerle müthiş bir yıla başlamanın coşkusu yaşandı.

Bunlara da gözatın!

FUTSAL TAKIMLARIMIZ

2023-2024 Eğitim Öğretim yılı okullar arası Futsal yarışmalarında okulumuzu temsil...

DENİZ DÜNYASI GEZİSİ

1.sınıf öğrencilerimiz Deniz Dünyasında.....

SAHNE SENİN GELENEKSEL GÜN ETKİNLİĞİ

Her sene heyecanla beklediğimiz 1. sınıflarımızın ‘’SAHNE SENİN ‘’ etkinliği...

SAHNE SENİN

1.SINIFLARIMIZ ''SAHNE SİZİN''......

SATRANÇ TURNUVASI

23 Nisan Satranç turnuvası 3. ve 4. sınıf öğrencilerimiz tarafından...

MAYA’DA ‘SPELLING BEE’ HEYECANI

'Spelling Bee’ Amerika ve İngiltere başta olmak üzere tüm dünyada...

YÜZÜCÜLERDEN REKOR BAŞARI

22 Mayıs’ta gerçekleştirilen Okullar arası İlçe Yüzme Şampiyonasında öğrencilerimizden rekor...

5. SINIFLAR ODTÜ TBM GEZİSİ

5. sınıf öğrencilerimizle, ODTÜ Toplum ve Bilim Merkezi'ne düzenlediğimiz gezide,...

MAYA OKULLARI’NDA MAYIS AYI DİL VE BAHAR (SPLANG) ETKİNLİKLERİ!

Maya Okulları olarak Mayıs ayında üç hafta boyunca düzenlediğimiz dil...

5. SINIFLARIMIZ SPELLING BEE ETKİNLİĞİ’NDE!

Okulumuzda heyecan verici bir “Spelling Bee” etkinliği gerçekleştirdik......