MUHTEŞEM BİR YIL BAŞLIYOR

Maya Okulları İncek Yerleşkesinde 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı’na başlamanın heyecanı coşkulu bir açılış töreni ile yaşandı. 12 Eylül 2022 Pazartesi günü en güzel Eylül sabahında tören alanında her eğitim öğretim yılı başında öğrencilerini sonsuz bir sevgiyle kucaklayan onları sevgi ve ilgi ile mayalayacak olmanın heyecan ve coşkusu ile ders başı yapan sevgili öğretmenlerimiz ve gelişlerini hasretle beklediğimiz, okulumuzu anlamlandıran biricik öğrencilerimizin katılımı ile yaşanan “ilk okul günü” heyecanı paylaşıldı.
Okul Müdürümüz Sayın Fatma KUŞAT’ın eğitim öğretim yılı açılış konuşması ile başlayan törenimiz okulumuzun güvenlik, yemekhane, danışma ve temizlik görevlilerinin açılış heyecanını içeren mesajları, mezun öğrencimiz Samet Bora’nın Maya’da Öğrenci Olmak konulu konuşması, 2B Sınıfı öğrencimizin sıcacık sesinden dinlediğimiz okul heyecanı şiiri ve Maya Okulları öğrencilerinin akademik, proje ve sanat – spor etkinliklerindeki derecelerine ait ödül töreni ile devam etti.
Yapılan konuşma ve paylaşımlarda yeni eğitim öğretim yılının ilk gününde Maya çatısı altında hep birlikte olabilmenin mutluluğu ve her eğitim öğretim yılı başlangıcında olduğu gibi yine yeni umutlar, heyecanlar ve hedeflerle anlamlı bir yolculuğa başlandığı vurgulandı.
Veli, öğretmen ve öğrenci işbirliği ile geleceğe giden yolu hazırlama sorumluluğunun paylaşıldığı belirtildi. Yirmi bir yıldır eğitimde fark yaratan felsefesiyle, eğitim öğretim politikalarının gücüyle, aynı sorumluluk bilinci, azim ve kararlılıkla Maya Ailesine katılan ve emanet edilen evlatların hayatlarında anlamlı izler bırakabilme hedefinin önemi belirtildi.
Her eğitim öğretim yılı başında olduğu gibi yılların eksiltemediği yıllar geçse de eskimeyecek heyecanımızla Mayamızın 21. Yılına büyük bir aile başlıyor olmanın gururu içinde yeni eğitim öğretim yılının hayırlı uğurlu ve başarılarla dolu olması dilekleri paylaşıldı.
Başta Maya Okulları olmak üzere ülkemizdeki tüm eğitim öğretim kurumlarında yazılacak yeni başarı ve mutluluk hikâyelerinin tanığı ve ortağı olacak olmanın heyecanıyla Mayamızda sevgi, saygı, dürüstlük gibi anlamlı değerler, rotamızda cumhuriyetin aydınlığı ve büyük önder Atatürk’ün gösterdiği hedeflerle müthiş bir yıla başlamanın coşkusu yaşandı.

Bunlara da gözatın!

ANTALYA ŞAMPİYONU MAYA

Ortaokul basketbol takımımız bugün Antalya Şampiyonu olarak derece yaptı. Öğrencilerimizle...

GOLF ŞAMPİYONASINDA BÜYÜK BAŞARI

19 Mayıs 2023’te düzenlenen TGF Aslı Nemutlu Türkiye Gençler Şampiyonası...

MATEMATİK LİGİ ŞAMPİYONU MAYA

Bu yıl onuncusunu düzenlediğimiz Maya Matematik Ligi final maçı 22...

BARIŞ KOROMUZ SANSEV’DEN ÖDÜLLE DÖNDÜ

Maya Okulları İncek Yerleşkesi Barış Korosu İstanbul Türkan Saylan Kültür...

DAİMA İZİNDEYİZ

19 Mayıs 1919 tarihi, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktalarından biridir....

4 PROJE İLE FİNALDEYİZ

Lise öğrencilerimiz Fizik ve Biyoloji alanında 30. Dr. İbrahim Arıkan MEF...