MİNİKLER İŞ BAŞINDA!


Öğrencilerimizle sağlıklı beslenmenin önemi, sağlıklı beslenmenin bedenimizi korumak için önemli olduğu ve bunun için çaba sarf etmemizin gerekliliği konusunda sohbet ettik.

Özellikle kış mevsiminde C vitaminin sağlığımızı koruması nedeniyle önemli olduğu ve bizi nasıl koruduğu, C vitamininin hangi meyvelerde bulunduğu üzerine beyin fırtınası yaptık ve hep birlikte portakallarımızı sıktık.


Öğrencilerimizin, küçük kas gelişimlerini desteklemek, portakalları sıkarken ve bardaklara boşaltırken dikkat, el göz koordinasyonu ve odaklanmalarına hizmet eden, başladıkları bir işi bitirmek için sabır ve çaba göstermeleri planlanan etkinliğimizin ana kazanımlarımızdandı. Bu nedenle çocuk, kendi ihtiyacı olan ve yapabileceği her tür eylemi kendi gerçekleştirmelidir. Bu özgüven ve kendine yetme ihtiyaçlarını giderme ve günlük yaşam becerilerini edinmesi açısından önemlidir. Kendi işini kendi yapan çocuk, bağımsızlaşır, özgür bir birey olur ve kendine olan güveni artar.


Etkinliğin devamında çocuklar evlerinden getirdikleri meyve sıkacaklarıyla kendi portakal sularını sıkıp arkadaşlarıyla birlikte içmenin keyfini yaşadılar.

Sosyal Medyada Paylaşın

Bunlara da gözatın!