MİNİKLER İŞ BAŞINDA!


Öğrencilerimizle sağlıklı beslenmenin önemi, sağlıklı beslenmenin bedenimizi korumak için önemli olduğu ve bunun için çaba sarf etmemizin gerekliliği konusunda sohbet ettik.

Özellikle kış mevsiminde C vitaminin sağlığımızı koruması nedeniyle önemli olduğu ve bizi nasıl koruduğu, C vitamininin hangi meyvelerde bulunduğu üzerine beyin fırtınası yaptık ve hep birlikte portakallarımızı sıktık.


Öğrencilerimizin, küçük kas gelişimlerini desteklemek, portakalları sıkarken ve bardaklara boşaltırken dikkat, el göz koordinasyonu ve odaklanmalarına hizmet eden, başladıkları bir işi bitirmek için sabır ve çaba göstermeleri planlanan etkinliğimizin ana kazanımlarımızdandı. Bu nedenle çocuk, kendi ihtiyacı olan ve yapabileceği her tür eylemi kendi gerçekleştirmelidir. Bu özgüven ve kendine yetme ihtiyaçlarını giderme ve günlük yaşam becerilerini edinmesi açısından önemlidir. Kendi işini kendi yapan çocuk, bağımsızlaşır, özgür bir birey olur ve kendine olan güveni artar.


Etkinliğin devamında çocuklar evlerinden getirdikleri meyve sıkacaklarıyla kendi portakal sularını sıkıp arkadaşlarıyla birlikte içmenin keyfini yaşadılar.

Bunlara da gözatın!

MOTİVASYON ve KÜLTÜR KAMPI

Okulumuz öğretmenleri liderliğinde Destination Turizm desteğiyle Maya Anadolu & Fen...

KAŞİFLER BİR ARADA ÖDÜLÜ MAYA’NIN

“İlkokul FIRST LEGO takımımıza “Kaşifler Bir Arada” ödülü! 4.sınıf öğrencilerimizden...

HACKIDHON 2023

Öğrencilerimizden Nevre ERTEN, Deniz Aras GAZALCI ve Ozan GÜLTEPE 26...

ŞAMPİYON MAYA

Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gölbaşı spor ilçe Müdürlüğü...

HAZCKİDHON 2023: TECH-ROTA MAYA

26 Mayıs 2023 Tarihinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde yapılan...

GENÇLİĞİMİZ ATAMIZIN HUZURUNDA

12. sınıf öğrencilerimizle birlikte Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün...