MAYA’DA BAYRAM COŞKUSU

Çocuklarımız;
Ülkemizin geleceği, umudumuz, her şeyin en iyisini hak eden çocuklarımız…
Bayram gününde bayramın aydınlık yüzü umut dolu çocuklarımız…
Onların günü bugün, bugün 23 Nisan, Atamızdan armağan…
Bir ulusun kendi yolunu kendi çizdiği büyük bir devrimin sevincini yaşıyoruz… Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ve elbette bu büyük devrimde payı olan diğer kahramanların, egemenliği gerçek sahibi olan halka vermelerinin 102. Yılı’nı kutluyoruz…
Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Maya İncek Yerleşkesinde de hafta boyunca keyifli, eğlenceli etkinliklerle heyecan ve coşkuyla kutlandı.
Bayram haftası boyunca geleneksel çocuk oyunları, ritmik jimnastik ve dans gösterileri, boyama etkinlikleri gerçekleştirilmiştir. 2-3. Sınıf öğrencilerimizden oluşan okul koromuz, gitar ve keman çalan öğrencilerimizin eşliğiyle tüm okula büyük bir bayram konseri vermiştir.
22 Nisan Cuma günü tüm öğrencilerimizin izlediği törenimizde step ve aerobik gösterisi, ritmik jimnastik performansı, 1. Sınıflarımızın Minik Sesler Korosu, şiirler ve günün anlamına yönelik konuşmalarla bayram coşkumuz yükselmiştir.
23 Nisan Cumartesi günü de Oran ve İncek Yerleşkelerimizin birlikte düzenlediği bayram törenimiz Panora Kültür Merkezinde gerçekleştirilmiştir. Öğrencilerimizin yıldız gibi parladığı bu sahnede onların o güzel seslerinden dökülen marşları ve şarkıları dinlerken gitar, keman, piyano çalan öğrencilerimizin sihirli parmaklarından dökülen notalar bayram sevincine eşlik etmiştir.
Bu gurur hepimizin gururu, Mustafa Kemal Atatürk sizlere güvendi… Biz de güveniyoruz…
Sizin göreviniz sevgiyi, barışı, umudu kendinize ilke edinerek çalışkanlığı elden bırakmadan emin adımlarla özgürlük yolunda yürümektir. Küçük hanımlar, küçük beyler bu ülke sizlere emanet…
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN, DAİM OLSUN!

Sosyal Medyada Paylaşın

Bunlara da gözatın!