HAYATI PAYLAŞMAK İÇİN ENGEL YOK

10-16 Mayıs Engelliler Haftası… Engellilerin toplumsal yaşama tam ve diğer bireylerle eşit katılım sağlanmalarına ilişkin farkındalık yaratma zamanı; engellilerin sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek ve onların yaşadığı sorunlarla baş etmeleri sürecinde bizlere düşen görevleri yeniden gözden geçirme zamanı… Elbette bu süreçler sadece yılda bir haftayla kısıtlı değil, her zaman, her gün bu farkındalıkla engelli bireylerin toplumda yalnızlaşmasını önlemek için Maya Ailesi olarak onların yanındayız.
Bu farkındalıkları öğrencilerimize yeniden hatırlatabilmek amacıyla doğuştan bedensel engelli, 29 yaşındaki milli yüzücümüz Hamit Demir 10 Mayıs Pazartesi günü okulumuz konferans salonunda öğrencilerimizle buluşmuştur. Engellerin sevgi, saygı ve dayanışmayla aşılacağını hatırlatan yüzücümüz, hiçbir engelin başarıyı gölgeleyemeyeceğini kanıtlamıştır. Yaklaşık 11 yıldır süren profesyonel spor yaşamına 92 madalya sığdıran Hamit Demir öğrencilerimize “Yapabildiğiniz şeyleri keşfedin ve ne olursa olsun zorluklara takılıp köşeye çekilmeyin, önemli olan zorlukları aşabilmek ve onlarla yaşayabilmektir. Bunun üzerine de bir şeyler ekleyip başarı elde edebilmektir. Herkesin bir potansiyeli var. Hayatın içinde yer alabilmek için birbirimize benzemek zorunda değiliz. Hepimiz, farklıyız ve toplumu zengin kılan şey de bu. Bu farklılığın bir parçası olarak potansiyelimiz ölçüsünde hayatın içinde yer almalı ve bir şeyler üretmeliyiz.” mesajını ve öğüdünü verdi.
Sevgi, dayanışma ve empati ile engelsiz bir yaşamı hep birlikte inşa edeceğiz.
Yaşama sevinci ile hayata tutunan ve bir çok başarıya imza atan milli yüzücümüze ve bu günü planlayan PDR Zümremize çok teşekkür ederiz.

Sosyal Medyada Paylaşın

Bunlara da gözatın!