GELECEĞİMİZİ KORUYALIM

6. sınıflarımızda tema çalışmalarımız kapsamında  “ağaç- orman” teması çok keyifli çalışmalar gerçekleştirdik.
Fen bilimleri dersimizde kağıtların ağaçtan üretilmesinden yola çıkarak öğrenciler kendi kağıt hamurlarını yaptılar. Yapmış oldukları kağıt hamurları organları 3 boyutlu olarak yaptılar.
Beden eğitimi derslerimizde öğrencilerimiz ormanda yürüyüş yaparak doğa iç içe olmanın tadını çıkardılar.
Almanca derslerimizde öğrencilerimiz “Ağaç hakkında her şey” fikrinden yola çıkarak ders içinde farklı çalışma kağıtları tamamladılar.
İspanyolca derslerimizde öğrencilerimiz “Aile ağacı” yaptılar ve hayat amaçlarını bir ağaç gövdesinde metaforik olarak gösterdiler.
Görsel sanatlar derslerimizde “Orman ve ormanda yaşam” konulu kağıt rölyef uygulamaları yaptılar.
Türkçe derslerimizde ağaç, orman konulu deyim ve atasözlerini ve anlamlarını araştırıp, bunları üç boyutlu maket haline getirerek konuyu somut ve kalıcı olarak öğrendiler.
Sosyal bilgiler derslerimizde öğrencilerimiz üç boyutlu materyallerle ahşap, keroiç ve taştan evler inşa ettiler. Orman yangınları ile ilgili afiş ve çizgi roman, Türklerin soy ağacı, soru ağaçları yaptılar.
Matematik dersimizde doğada matematik başlığı altında baobab ağacı ile matematik problemleri, fibonacci ağacı, çarpan ağacının modellenmesi, asal meyve veren ağaçlar, endemik ağaçların ve orman yangınlarının matematik ile ilişkisi üzerine çalışmalar yaptılar.
Öğrencilerimizle okulumuzun bahçesine vişne ağacı dikeceğiz.
Unutmamalıyız ki bu dünya hepimizin. 

Sosyal Medyada Paylaşın

Bunlara da gözatın!