ENGELLERİ KALDIRALIM

Hayatımızda bazıları doğuştan, bazıları da çeşitli kazalar sonucu engelli olan kişilerle birlikte yaşarız. Onlar, bizlerin ve toplumun bir parçasıdır. Engellilik sebeplerini bilmek, engellilere nasıl yardımcı olabileceğimizi anlamak ve toplumsa duyarlılık noktasında farkındalık kazandırmak amacıyla 10-16 Mayıs arasındaki hafta “Engelliler Haftası” olarak kabul edilmiştir.
Engel süreçleri, birey ve ailesi için zorlu yaşam koşullarını da beraberinde getirmektedir. Onların yaşadığı bu sorunlarla baş etmeleri noktasında bizlere de görevler düşmektedir. Engeli olan bireylere karşı en önemli görevimiz her alanda onların yaşamlarını kolaylaştırmak ve onları anlamaya çalışmaktır.
Engelliler Haftası kapsamında Maya Okulları Oran Yerleşkesi olarak bizler de bugün okulumuzda öğrencilerimizin engelli bireylerle empati kurmalarını ve onların yaşadıkları zorlukları anlamalarını sağlamak amacıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirdik. İlk ve ortaokul öğrencilerimiz, katıldıkları etkinlikler sonunda yaşadıkları deneyimleri, duygu ve düşünceleri bizlerle paylaşarak haftanın anlam ve önemine katkıda bulundular

Sosyal Medyada Paylaşın

Bunlara da gözatın!