EKO İKLİM ZİRVESİNDE #BİZDEVARIZ

Sevgili çocuklarımızın gerçekleştirdikleri başarıları ile gururlanıyor; yenilerine tanık olmak için heyecanlanıyoruz.
Okulumuz 5, 6, 7.sınıf öğrencileri ( Tam Benlik Matematik, Fen Bilimleri, Bilişim teknolojileri alanında bulunan  öğrencilerimiz )proje çalışmaları kapsamında yaptıkları çalışmaları 30-31 Mart 2022 ATO İklim Değişikliği  Fuarında sergilenmektedir.
Öğrencilerimiz arduino ile akıllı seralarda çimlendirdikleri tohumlarla topraksız tarım yapmış; marul yetiştirmiştir.  ‘ Değişen Dünyada Değişmeyen Tatların Hikayesi ; Bilge Besinler’ olarak adlandırdıkları projelerinde öğrencilerimiz, tohumların çimlenme ve oluşumunda günlük takip yaparak verileri işlemiş; süreci takip ederek nihai sona ulaştırmıştır. Ayrıca ilgili projemiz yarışmada ön inceleme sürecinde başarılı bulunmuştur. 31 Mart 2022 tarihinde açıklanacak yarışma sonuçları merakla beklenmektedir. Topraksız Tarım ve Akıllı Sera ile katıldığımız uluslararası proje yarışması kapsamında ise Finlandiya’ da değerlendirilmek üzere değer gören iki projeden biri olmuştur.
Proje Tanıtım Video Linki:  https://youtu.be/QfJdnLiQd54
Evlerden gelen atık yağları, kendilerinin oluşturduğu karıştırıcılarla ve esanslarla mis kokulu sabunlara dönüştürmüşlerdir. Ürettikleri sabunlar SERÇEV için kullanılacak olan öğrencilerimiz; katıldıkları fuarda 30 Mart 2022 tarihinde workshop kapsamında 20 katılımcıya, öğrencilerimiz mentörlüğünde sabun üretimi yaptırılacaktır.  
Öğrencilerimiz içinde bulunduğumuz dünyada atıkların geri dönüşümü ve doğal enerji kaynaklarının değerlendirilmesi ilkesine bağlı olarak pil ile çalışan oyuncak arabaların güneş enerjisi ile çalışmasını kurgulamış; üretim yaparak, pilli oyuncak arabaları dönüştürmüştür.
Öğrencilerimizle gurur duyuyor; destek olan değerli öğretmenlerine ve iş birliği içinde olan kıymetli velilerimize teşekkür ederiz.

Bunlara da gözatın!

ANTALYA ŞAMPİYONU MAYA

Ortaokul basketbol takımımız bugün Antalya Şampiyonu olarak derece yaptı. Öğrencilerimizle...

GOLF ŞAMPİYONASINDA BÜYÜK BAŞARI

19 Mayıs 2023’te düzenlenen TGF Aslı Nemutlu Türkiye Gençler Şampiyonası...

MATEMATİK LİGİ ŞAMPİYONU MAYA

Bu yıl onuncusunu düzenlediğimiz Maya Matematik Ligi final maçı 22...

BARIŞ KOROMUZ SANSEV’DEN ÖDÜLLE DÖNDÜ

Maya Okulları İncek Yerleşkesi Barış Korosu İstanbul Türkan Saylan Kültür...

DAİMA İZİNDEYİZ

19 Mayıs 1919 tarihi, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktalarından biridir....

4 PROJE İLE FİNALDEYİZ

Lise öğrencilerimiz Fizik ve Biyoloji alanında 30. Dr. İbrahim Arıkan MEF...