DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN!

8 Mart, toplumumuzun temel taşı olan, varlıklarıyla fedakârlığı, kahramanlığı ve duyarlılığı temsil eden sonsuz sevgi ve merhamet timsali kadınlarımızın günüdür.
Ülkemiz, dünyada birçok ülkeden önce kadınlarımıza önemli haklar sağlamıştır. 20. Yüzyılın başında Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı başta olmak üzere pek çok hakkı kanunlara dayandırarak verirken, bu konuda dünyanın pek çok ülkesine de ilham kaynağı olmuştur.

Kadınlarımız, eğitimden ekonomiye, bilim, hukuk, sanat, siyaset ve spor gibi birçok alanda önemli başarılara imza atarak gurur kaynağımız olmuşlardır.

8 Mart Dünya Kadınlar günü kapsamında Maya Okulları olarak 12 Mart 2022 Cumartesi günü Ana Sınıfı ve 3.Sınıflar velilerimizin katılımıyla “Hayata Renk Katanlar” atölye çalışmaları düzenledik. Uzun zamandır görüşemediğimiz pandemi nedeniyle ara verdiğimiz veli buluşmalarına keyifli bir kahvaltıyla başladık. Maya Şef Atölyesinde leziz pastalara yaptık, Tuvalde rölyef, Seramikten tabaklar, Takı tasarımda kolyeler tasarladık. Zumba atölyesinde eğlendik, Ritim atölyesinde hayatın ritmini yakalamaya çalıştık. Bu güzel günü daha da anlamlı kılan kıymetli velilerimize, atölye çalışmalarında keyifli dakikalar yaşatan kıymetli öğretmenlerimize, misafirperverlikleriyle yanımızda olan sınıf öğretmenlerimize ve emeği geçen Maya ailesinin tüm paydaşlarına teşekkür ederiz. Hayatımızın her alanında sınırsız sevgisi, fedakârlığı, çalışkanlığı ve üretkenliğiyle var olan ve geleceğimizi şekillendiren kadınlarımızın gününü en içten ve güçlü bir şekilde kutluyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın

Bunlara da gözatın!