DİL BAYRAMI’NI COŞKUYLA KUTLADIK

26 Eylül Türk Dil Bayramı Maya Okulları İncek Yerleşkesi’nde coşkuyla ve gururla kutlandı. Öğrencilerimiz güzel Türkçemize sahip çıkmanın önemini bir kere daha hatırlayarak arkadaşlarını da bu bilince ortak ettiler. Okulumuzda Türk Dil Bayramı kapsamında Türkçe ile ilgili oyunlar oynandı. Öğrencilerimiz bu oyunları oynarken eğlenerek bilgilerini pekiştirdiler ve dilimizin güzelliğini fark ettiler. Okulumuzun drama öğretmeni Nurhayat Kınacı öğrencilerimize en önemli mirasımız olan Türk Dili ile ilgili masallar anlatarak bu mirasa sahip çıkmamız gerektiğini hatırlattı. Öğrencilerimiz geçen hafta arkadaşlarıyla ve okul çalışanlarıyla röportaj yaparak 26 Eylül tarihinin onlar için önemini sordu. Bu eğlenceli anların ise videosunu çekerek tüm Maya öğrencileri ile paylaştılar.
‘’Çat Kapı Tiyatro’’ etkinliği ile drama gösterisi hazırlayan öğrencilerimiz sınıflara ‘’Çat Kapı’’ giderek Karamanoğlu Mehmet Bey’i ve onun Türk diliyle ilgili çok kıymetli ifadelerini paylaştılar.
Türk Dil Bayramı etkinliği kapsamında ünlü yazar ‘’Mustafa Yoğurtçu’’ ile buluşan 6.sınıf Tam Benlik Ana Dil öğrencilerimiz dil bilinçlerini geliştirdiler.
Dil bayramını dolu dolu ve coşkuyla kutlanmanın sevincini Maya ailesi olarak yaşadık.
Güzel Türkçemize sahip çıkacağımız daha nice dil bayramlarına!

Sosyal Medyada Paylaşın

Bunlara da gözatın!