DAT 2022 Turnuvası’nda Maya Rüzgarı!

Destination Imagination Türkiye ülkemizde faaliyetlerini Hayal gücüne Yolculuk Derneği aracılığıyla gerçekleştiren, çocukların ve gençlerin okulda, kariyerlerinde ve tüm yaşamlarında başarılı olabilmek için onlara ihtiyaçları olan becerileri öğretmeyi amaç edinmiş kar amacı gütmeyen bir eğitim programıdır. STEM (bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik) eğitiminin sanat ve sosyal girişimcilikle harmanlandığı proje tabanlı öğrenme programını Türkiye’de uygulayan Destination Imagination Türkiye, öğrencilerin hayallerini gerçekleştirdiği öğrenme ortamları yaratmayı hedeflemektedir. 

Maya Antalya Ortaokulu olarak DAT 2022 Turnuvası’na Fine Arts (Güzel Sanatlar-Mayartists Takımı) ve Engineering (Mühendislik- Mayagination Takımı) kategorilerinden katıldık. Her iki takımımız da okulumuzu başarıyla temsil etmiş ve ilk 10 takım içerisinde yer almışlardır. 

Mühendislik takımımız MayaGination Da Vinci Jüri Özel Ödülünü alarak Amerika’ya gitmeye hak kazanmıştır.  21-24 Mayıs tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenecek olan dünyanın en büyük yaratıcılık etkinliği olan Global Finals 2022′ de takımımıza başarılar dileriz.

Bunlara da gözatın!

MOTİVASYON ve KÜLTÜR KAMPI

Okulumuz öğretmenleri liderliğinde Destination Turizm desteğiyle Maya Anadolu & Fen...

KAŞİFLER BİR ARADA ÖDÜLÜ MAYA’NIN

“İlkokul FIRST LEGO takımımıza “Kaşifler Bir Arada” ödülü! 4.sınıf öğrencilerimizden...

HACKIDHON 2023

Öğrencilerimizden Nevre ERTEN, Deniz Aras GAZALCI ve Ozan GÜLTEPE 26...

ŞAMPİYON MAYA

Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gölbaşı spor ilçe Müdürlüğü...

HAZCKİDHON 2023: TECH-ROTA MAYA

26 Mayıs 2023 Tarihinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde yapılan...

GENÇLİĞİMİZ ATAMIZIN HUZURUNDA

12. sınıf öğrencilerimizle birlikte Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün...