DAT 2022 Turnuvası’nda Maya Rüzgarı!

Destination Imagination Türkiye ülkemizde faaliyetlerini Hayal gücüne Yolculuk Derneği aracılığıyla gerçekleştiren, çocukların ve gençlerin okulda, kariyerlerinde ve tüm yaşamlarında başarılı olabilmek için onlara ihtiyaçları olan becerileri öğretmeyi amaç edinmiş kar amacı gütmeyen bir eğitim programıdır. STEM (bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik) eğitiminin sanat ve sosyal girişimcilikle harmanlandığı proje tabanlı öğrenme programını Türkiye’de uygulayan Destination Imagination Türkiye, öğrencilerin hayallerini gerçekleştirdiği öğrenme ortamları yaratmayı hedeflemektedir. 

Maya Antalya Ortaokulu olarak DAT 2022 Turnuvası’na Fine Arts (Güzel Sanatlar-Mayartists Takımı) ve Engineering (Mühendislik- Mayagination Takımı) kategorilerinden katıldık. Her iki takımımız da okulumuzu başarıyla temsil etmiş ve ilk 10 takım içerisinde yer almışlardır. 

Mühendislik takımımız MayaGination Da Vinci Jüri Özel Ödülünü alarak Amerika’ya gitmeye hak kazanmıştır.  21-24 Mayıs tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenecek olan dünyanın en büyük yaratıcılık etkinliği olan Global Finals 2022′ de takımımıza başarılar dileriz.

Sosyal Medyada Paylaşın

Bunlara da gözatın!