DAİMA İZİNDEYİZ

19 Mayıs 1919 tarihi, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktalarından biridir. Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı bugün, aynı zamanda “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak kutlanmaktadır.

“Gençlik” kavramı Atatürk için ayrı bir önem taşımaktadır. Atatürk gençlerden şöyle bahseder: “Genç fikirli demek, doğruyu gören ve anlayan gerçek fikirli demektir.” Bu önemli günün tarihi ehemmiyeti şöyle ifade edilir: Türk Milleti Birinci Dünya Savaşı sonrasında kötüleşen koşullar içinde kurtuluş çareleri ararken Mustafa Kemal Atatürk Samsun’a ayak basarak “Kurtuluş” yolunu açmıştır. Bu önemli gün Türk Milleti için bir dönüm noktası ve kurtuluşun başlangıcı olmuştur. Mustafa Kemal Atatürk Millî Mücadele’yi başlatmak üzere Samsun’da Anadolu topraklarına bastığı 19 Mayıs 1919 tarihinin önemi nedeniyle de 19 Mayıs’ı Türk gençliğine armağan etmiştir.

Öğrencilerimizle gerçekleştirdiğimiz törenimizde öğrencilerimiz bu anlamlı günü coşku ile kutladılar. Bando eşliğinde gerçekleşen kortej yürüyüşü, halk dansları modern danslar, tüylerimizi diken diken eden oratoryonun eşlik ettiği ve Atatürk ve gençlik marşlarının doyasıya söylendiği bu anlamlı törende seyirciler çocuklarımızı ayakta alkışladık.

Atatürk “Gençler! Benim gelecekteki emellerimi gerçekleştirmeyi üstlenen gençler! Bir gün bu memleketi sizin gibi beni anlamış bir gençliğe bırakacağımdan dolayı çok memnun ve mesudum ”derken Türk gençliğine olan güvenini de anlatır. Bizlerde bu önemli günde emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenlerimize gönülden teşekkür ederiz.

Bunlara da gözatın!

MOTİVASYON ve KÜLTÜR KAMPI

Okulumuz öğretmenleri liderliğinde Destination Turizm desteğiyle Maya Anadolu & Fen...

KAŞİFLER BİR ARADA ÖDÜLÜ MAYA’NIN

“İlkokul FIRST LEGO takımımıza “Kaşifler Bir Arada” ödülü! 4.sınıf öğrencilerimizden...

HACKIDHON 2023

Öğrencilerimizden Nevre ERTEN, Deniz Aras GAZALCI ve Ozan GÜLTEPE 26...

ŞAMPİYON MAYA

Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gölbaşı spor ilçe Müdürlüğü...

HAZCKİDHON 2023: TECH-ROTA MAYA

26 Mayıs 2023 Tarihinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde yapılan...

GENÇLİĞİMİZ ATAMIZIN HUZURUNDA

12. sınıf öğrencilerimizle birlikte Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün...