BÖREKLER MİNİK ELLERDEN

Öğrencilerimiz Maya okullarında Mutfak etkinlikleri kapsamında Kalem böreği sararak hem eğlenerek öğrendiler hem de yaşam becerilerine katkıda bulundular.
Mutfak etkinlikleri çocukların çok yönlü gelişimini destekler. Çocukların dikkatini, planlanma becerilerini, matematik algısını, estetik düşünme yeteneğini, yaratıcılığını, yazı yazma vb. el becerilerini geliştirir. Kazandıkları bu beceriler dolaylı yoldan çocukların sosyal-duygusal becerilerini de etkiler.
Bir yemeğe tuz kattığında veya şeker katıldığında nasıl bir farklılık oluşabileceğini değerlendiren bir çocuk, yaşadığı olayları da farklı yönlerden değerlendirebilir, olasılıklı düşünebilir.
Bir çocuğun yemeği hazırlayabilmek için planlama yapması, hazırlık aşamalarını sıralaması, pişirme şekline karar vermesi ve servis etmeleri için araç gereçleri hazırlaması için gayret ve çaba göstermesi gerekmektedir. Yaşam becerilerine katkı sağlayan bu tarz etkinliklerin sabırla bekleme ve haz erteleme gibi alanlara da hizmet ettiği gözlemlenmektedir.
Bu kazanımlar kapsamında planlanmış olan mutfak etkinliğimiz öğrencilerimizin keyifli katılımları ile gerçekleştirilmiştir.

Bunlara da gözatın!

ANTALYA ŞAMPİYONU MAYA

Ortaokul basketbol takımımız bugün Antalya Şampiyonu olarak derece yaptı. Öğrencilerimizle...

GOLF ŞAMPİYONASINDA BÜYÜK BAŞARI

19 Mayıs 2023’te düzenlenen TGF Aslı Nemutlu Türkiye Gençler Şampiyonası...

MATEMATİK LİGİ ŞAMPİYONU MAYA

Bu yıl onuncusunu düzenlediğimiz Maya Matematik Ligi final maçı 22...

BARIŞ KOROMUZ SANSEV’DEN ÖDÜLLE DÖNDÜ

Maya Okulları İncek Yerleşkesi Barış Korosu İstanbul Türkan Saylan Kültür...

DAİMA İZİNDEYİZ

19 Mayıs 1919 tarihi, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktalarından biridir....

4 PROJE İLE FİNALDEYİZ

Lise öğrencilerimiz Fizik ve Biyoloji alanında 30. Dr. İbrahim Arıkan MEF...