BÖREKLER MİNİK ELLERDEN

Öğrencilerimiz Maya okullarında Mutfak etkinlikleri kapsamında Kalem böreği sararak hem eğlenerek öğrendiler hem de yaşam becerilerine katkıda bulundular.
Mutfak etkinlikleri çocukların çok yönlü gelişimini destekler. Çocukların dikkatini, planlanma becerilerini, matematik algısını, estetik düşünme yeteneğini, yaratıcılığını, yazı yazma vb. el becerilerini geliştirir. Kazandıkları bu beceriler dolaylı yoldan çocukların sosyal-duygusal becerilerini de etkiler.
Bir yemeğe tuz kattığında veya şeker katıldığında nasıl bir farklılık oluşabileceğini değerlendiren bir çocuk, yaşadığı olayları da farklı yönlerden değerlendirebilir, olasılıklı düşünebilir.
Bir çocuğun yemeği hazırlayabilmek için planlama yapması, hazırlık aşamalarını sıralaması, pişirme şekline karar vermesi ve servis etmeleri için araç gereçleri hazırlaması için gayret ve çaba göstermesi gerekmektedir. Yaşam becerilerine katkı sağlayan bu tarz etkinliklerin sabırla bekleme ve haz erteleme gibi alanlara da hizmet ettiği gözlemlenmektedir.
Bu kazanımlar kapsamında planlanmış olan mutfak etkinliğimiz öğrencilerimizin keyifli katılımları ile gerçekleştirilmiştir.

Sosyal Medyada Paylaşın

Bunlara da gözatın!