BİLİŞİM HAFTASI

Teknoloji hayatlarımızın vazgeçilmez bir parçası oldu. Okullarımızda çocuklarımızı geleceğin mesleklerine hazırlarken bilişimi ve teknolojiyi de kullanmalarını sağlıyor, yenilikçi fikirlerine ışık tutuyor, projelerle süreci destekliyoruz.

Bilişim haftası etkinlikleri kapsamında da okullarımızda birbirinden kıymetli etkinlikler gerçekleştirdik. Anasınıfından yedinci sınıf kademesine kadar bilişim ve teknolojinin her yönünü kullanan öğrencilerimiz yaptıkları çalışmalarla algoritma becerisi ve çoklu düşünme yeteneğinin yanı sıra zaman yönetimi, işbirliği içerisinde takım çalışması ve üç boyutlu gözlem gibi konularda da fayda sağlayan programlarımızla hem çok eğlendi hem de öğrendi.

Tüm kademelerimizle yaptığımız etkinliklerde robot tasarımı, Interland ile güvenli internet çalışması, HTML ile web tasarım çalışmaları, üç boyutlu tasarım, Arduino UNO teknolojik ürün tanıtımı, Minecraft Education Edition Coding Certificate, Pixilart ile dijital tasarım, Scratch ile animasyon tasarımı ve medya okuryazarlığı gibi projeler yer alıyor.

Öğrencilerimiz bilime olan meraklarını geliştirirken bilişim ve teknolojinin farklı yönlerini tanıyor ve somut olarak kullanıyor.

Bunlara da gözatın!

MOTİVASYON ve KÜLTÜR KAMPI

Okulumuz öğretmenleri liderliğinde Destination Turizm desteğiyle Maya Anadolu & Fen...

KAŞİFLER BİR ARADA ÖDÜLÜ MAYA’NIN

“İlkokul FIRST LEGO takımımıza “Kaşifler Bir Arada” ödülü! 4.sınıf öğrencilerimizden...

HACKIDHON 2023

Öğrencilerimizden Nevre ERTEN, Deniz Aras GAZALCI ve Ozan GÜLTEPE 26...

ŞAMPİYON MAYA

Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gölbaşı spor ilçe Müdürlüğü...

HAZCKİDHON 2023: TECH-ROTA MAYA

26 Mayıs 2023 Tarihinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde yapılan...

GENÇLİĞİMİZ ATAMIZIN HUZURUNDA

12. sınıf öğrencilerimizle birlikte Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün...