5.SINIF TEMAMIZ: KÜLTÜR

Maya Okulları kurulduğu günden bu güne tematik öğrenme yaklaşımı tüm öğretmenler ve öğrenciler tarafından benimsenen bir yöntemdir. Maya’da her bir sınıf düzeyinde bir eğitim öğretim yılı boyunca en az bir tema seçilir ve sınıf düzeyindeki tüm derslerdeki bazı kazanımlar seçilen tema ile ilişkilendirilerek öğrenilir. Tema çalışmaları çerçevesinde ortaya konan öğrenci ürünleri sergilenir.
Tarihsel ve toplumsal gelişme süreci içinde yaratılan her türlü değerlerle bunları kullanmada, sonraki kuşaklara iletmede kullanılan, insanın doğal ve toplumsal çevresine egemenliğinin ölçüsünü gösteren araçların tümü olan zengin kültürümüzü 5.sınıf teması olarak seçtik. Tema kapsamında tüm derslerimizde çeşitli etkinlik ve performanslar ortaya koyduk.

Sosyal Bilgiler ‘de Ege havasını derslerimize taşıyan halk oyunlarımızı oynadık, Türkçe dersimizde aşık atışmalarıyla küçük ozanlarımızın şiirlerini dinledik, Matematik dersimizde Anadolu’nun sevincini, üzüntüsünü, heyecanını motiflerimize yansıttık ve daha niceleri… Yine tema kapsamında ay boyunca evde yemek ve tatlılarımızı temaya uygun yedik.

Okul pano ve koridorlarımızı tema eserleri, çalışma kağıtları ve resimleriyle doldurduk. Nisan ayını etkinliklerle; keyif ve heyecanla geçirmenin mutluluğu içindeyiz. Emeği geçen tüm 5.sınıf öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Bunlara da gözatın!

MOTİVASYON ve KÜLTÜR KAMPI

Okulumuz öğretmenleri liderliğinde Destination Turizm desteğiyle Maya Anadolu & Fen...

KAŞİFLER BİR ARADA ÖDÜLÜ MAYA’NIN

“İlkokul FIRST LEGO takımımıza “Kaşifler Bir Arada” ödülü! 4.sınıf öğrencilerimizden...

HACKIDHON 2023

Öğrencilerimizden Nevre ERTEN, Deniz Aras GAZALCI ve Ozan GÜLTEPE 26...

ŞAMPİYON MAYA

Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gölbaşı spor ilçe Müdürlüğü...

HAZCKİDHON 2023: TECH-ROTA MAYA

26 Mayıs 2023 Tarihinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde yapılan...

GENÇLİĞİMİZ ATAMIZIN HUZURUNDA

12. sınıf öğrencilerimizle birlikte Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün...