5.SINIF TEMAMIZ: KÜLTÜR

Maya Okulları kurulduğu günden bu güne tematik öğrenme yaklaşımı tüm öğretmenler ve öğrenciler tarafından benimsenen bir yöntemdir. Maya’da her bir sınıf düzeyinde bir eğitim öğretim yılı boyunca en az bir tema seçilir ve sınıf düzeyindeki tüm derslerdeki bazı kazanımlar seçilen tema ile ilişkilendirilerek öğrenilir. Tema çalışmaları çerçevesinde ortaya konan öğrenci ürünleri sergilenir.
Tarihsel ve toplumsal gelişme süreci içinde yaratılan her türlü değerlerle bunları kullanmada, sonraki kuşaklara iletmede kullanılan, insanın doğal ve toplumsal çevresine egemenliğinin ölçüsünü gösteren araçların tümü olan zengin kültürümüzü 5.sınıf teması olarak seçtik. Tema kapsamında tüm derslerimizde çeşitli etkinlik ve performanslar ortaya koyduk.

Sosyal Bilgiler ‘de Ege havasını derslerimize taşıyan halk oyunlarımızı oynadık, Türkçe dersimizde aşık atışmalarıyla küçük ozanlarımızın şiirlerini dinledik, Matematik dersimizde Anadolu’nun sevincini, üzüntüsünü, heyecanını motiflerimize yansıttık ve daha niceleri… Yine tema kapsamında ay boyunca evde yemek ve tatlılarımızı temaya uygun yedik.

Okul pano ve koridorlarımızı tema eserleri, çalışma kağıtları ve resimleriyle doldurduk. Nisan ayını etkinliklerle; keyif ve heyecanla geçirmenin mutluluğu içindeyiz. Emeği geçen tüm 5.sınıf öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Sosyal Medyada Paylaşın

Bunlara da gözatın!