100. GÜN COŞKUSU!

Maya Okulları İncek Yerleşkesi okul öncesi öğrencilerimiz okulda geçirdikleri günleri sayarak ve işaretleyerek 100 günde 100 nesne çalışması yaptılar. 100 çiçek, 100 kurdele, 100 hayvan ve 100 farklı ülkenin bayraklarını tanıma fırsatı yakalamışlardır. Öğrencilerimiz aynı zamanda “Sabır” teması ile ilişkilendirdikleri “100 Gün Etkinliği” konusu ile de sabretme becerilerini destekleyici etkinlikler yapma fırsatı elde etmişlerdir.


Ana sınıfı öğrencilerimizin heyecanla beklediği 100. gün partisi 14 Şubat Pazartesi günü okulumuzda yapılan çeşitli etkinliklerle gerçekleştirilmiştir. Ana sınıfı koridorunda farklı istasyon merkezleri hazırlanarak (100 gün gözlüğü yapma, 100 gün şapkası hazırlama, sayılardan kule yapımı, 100 hareket köşesi, sayı sekseği) eğlenceli ve kalıcı öğrenmelerle dolu etkinlikler yapılmıştır. Etkinliklerden sonra öğrencilerimiz müzik eşliğinde 100 gün pastasını keserek dans etmişlerdir.


Dönem boyunca 100. Gün etkinliği kapsamında bir çok matematik ve sanat etkinliği çalışmaları yapılmıştır. Öğrencilerimizin yaptıkları etkinliklerle disiplinler arası ilişkiler kurmaları sağlanmıştır.
Öğretmen ve öğrencilerimize emekleri için teşekkür ediyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın

Bunlara da gözatın!