VIII. Geleneksel Mayamız Atatürk Sanat Gecesi

  06 Aralık 2019

Bir hayalim var…
Tüm dünyanın kocaman bir aile olması ile ilgili…
Sadece kendi çocuklarının değil dünyadaki tüm çocukların eğitim alabilmesi için çabalayan, en ücra köy okulunda dahi eğitimin yapılabilmesi için elini taşın altına koyan insanlarla çevrili bir dünya…
Maya Okulları Oran Yerleşkesi Okul Aile Birliği tarafından Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 100.yıl etkinlikleri kapsamında VIII. Mayamız Atatürk Geleneksel Sanat Gecesi gerçekleştirildi. 
Velilerimizin, öğrencilerimizin, öğretmenlerimiz ve Maya’ya gönül veren kıymetli misafirlerimizin katılımıyla sıradan bir akşam anlamlı anılarla kadraja kaydedildi. "İyilik iyi gelir." sloganıyla yola çıkan Mayalılar köy okullarında okuyan bizimle aynı topraklarda yaşayan ancak bizler kadar şanslı olmayan çocuklarımız için bir araya geldi. 
Kültür ve Turizm Bakanlığının kıymetli sanatçıları, halk dansları gençlik topluluğu, müzik öğretmenlerimiz, koro ve halk dansları öğrencilerimiz, Flamenko Derneği Duende grubunun da sahne aldığı gece keyifle, coşkuyla devam etti.
Dostluğu, kardeşliği ve barışı çoğaltmanın bir yolu da müziktir. Eylül 1936 yılında Avrupa’da kimi ülkeler İkinci Dünya Savaşı’na yol açacak hazırlıklar içindeyken Atatürk ülkeleri kaynaştıracak bir çabanın içindeydi. İstanbul’da Türkiye, Bulgaristan, Yunanistan, Yugoslavya ve Romanya’nın katılımıyla Balkan Festivali düzenlenmiş, festivale Atatürk bizzat katılmıştır. Kazım Dirik’e yazdırıp okuttuğu notta, “İnsanlıkta mutluluk işte böyle insanoğullarının birbirine yaklaşması, insanların birbirini sevmesi, hepsinin temiz duygu ve düşüncelerini birleştirmesiyle olacaktır. Bu geceki birleşik durumumuz bu insancıl idealin yüksek işaretidir. İşte bunun için ev sahibi olarak bütün değerli misafirlerimize derin sevinçlerimi ifade ederim.” yazılıydı.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anılarının anlatıldığı gecenin geliri köy okulları öğrencilerine derslik yapımı için kullanılacaktır. 
Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 100.yıl etkinlikleri kapsamında VIII. Mayamız Atatürk Geleneksel Sanat Gecesi’ne katkı gösteren ve katılan tüm Mayalılara gönülden teşekkür ederiz. 


VIII. Geleneksel Mayamız Atatürk Sanat Gecesi VIII. Geleneksel Mayamız Atatürk Sanat Gecesi VIII. Geleneksel Mayamız Atatürk Sanat Gecesi VIII. Geleneksel Mayamız Atatürk Sanat Gecesi VIII. Geleneksel Mayamız Atatürk Sanat Gecesi VIII. Geleneksel Mayamız Atatürk Sanat Gecesi VIII. Geleneksel Mayamız Atatürk Sanat Gecesi VIII. Geleneksel Mayamız Atatürk Sanat Gecesi VIII. Geleneksel Mayamız Atatürk Sanat Gecesi VIII. Geleneksel Mayamız Atatürk Sanat Gecesi VIII. Geleneksel Mayamız Atatürk Sanat Gecesi VIII. Geleneksel Mayamız Atatürk Sanat Gecesi VIII. Geleneksel Mayamız Atatürk Sanat Gecesi VIII. Geleneksel Mayamız Atatürk Sanat Gecesi VIII. Geleneksel Mayamız Atatürk Sanat Gecesi VIII. Geleneksel Mayamız Atatürk Sanat Gecesi VIII. Geleneksel Mayamız Atatürk Sanat Gecesi VIII. Geleneksel Mayamız Atatürk Sanat Gecesi