Thales Matematik Müzesi Okulumuzda

  19 Mart 2019

Öğrencilerimizin analitik düşünme becerilerini geliştirmek, matematiğin keyifle öğrenilmesine fırsat oluşturmak amacıyla Thales Müzesi Matematik Oyunları okulumuzda öğrencilerimizle buluşmuştur.
İkili saymadan Pi sayısına, imkansız üçgenden Leonardo da Vinci'nin köprüsüne, dört renk problemden topolojik düğümlere, alan-yarıçap, çevre-yarıçap ilişkileri, açılar ve simetri matematik oyunları ile daha eğlenceli bir hale dönüşüyor. Bütün bunların yanı sıra Pisagor teoremini, ünlü matematikçi John Nash'ın oyun teorisini, Mimar Sinan'ın yapılarındaki sırları çocuklarımıza hikayelerle anlatan Thales Matematik Müzesi matematiği soyut olmaktan çıkarıp elle dokunulur, gözle görülür bir hale getirmektedir. 
Aydın’da kurulan ve Türkiye’nin ilk matematik müzesi olan Thales Matematik Müzesinde (Thales Math Museum) öğrencilere sunulan akademik oyunlar, 19-20 Mart tarihlerinde okulumuz tören alanında öğretmenlerimizin ve oyun antrenörlerinin desteğiyle öğrencilerimiz tarafından  oynanmıştır. 
Katılım gösteren öğrencilerimize ve destek olan öğretmenlerimize teşekkür ederiz. 


Thales Matematik Müzesi Okulumuzda Thales Matematik Müzesi Okulumuzda Thales Matematik Müzesi Okulumuzda Thales Matematik Müzesi Okulumuzda Thales Matematik Müzesi Okulumuzda Thales Matematik Müzesi Okulumuzda Thales Matematik Müzesi Okulumuzda Thales Matematik Müzesi Okulumuzda Thales Matematik Müzesi Okulumuzda Thales Matematik Müzesi Okulumuzda Thales Matematik Müzesi Okulumuzda Thales Matematik Müzesi Okulumuzda