SOY AĞACIMI TANIYORUM

  09 Kasım 2021

Aile, akraba ve şema kavramlarının öğrenilmesini amaçlayan Soyağacı konulu STEAM dersinde öğrencilerimiz, e-devlet ile ilgili bir web haberi ile başladı. Bu haber ile e-devlet sistemiyle tanışan öğrencilerimiz, bir soyağacı oluşturabilmek için hangi bilgilere ihtiyaç duyacaklarını, kalabalık ve çekirdek ailelerin soyağaçları arasındaki farklıkları ve soy ağacının bilinmesinin önemini keşfetti. Ailelerinden akrabaları hakkında bilgi alan ve araştırmalar yapan öğrenciler, derste Soyağacı şemasının nasıl oluşturulduğunu öğrendi.

Öğrencilerimiz, sonrasında Görsel Sanatlar dersinde hazırlamış oldukları şemalarla masalarının üzerinde durabilen üç boyutlu bir ağaç tasarımı yaparak şemalarında yer alan aile isimlerini belli bir düzende ağaçlarına yapıştırdı. Bilişim Öğretmenimizle kendi e-devlet hesabından sisteme giriş yaparak E-devletteki soy ağacını incelediler. Scratch programında her öğrencimizin kendi soy ağacını tasarlanması ve ağaçtaki kişilerle ilgili bilgi baloncukları oluşturulması ile devam eden derste, her tıklamada ağacın bileşenlerinin sahnede olacağı şekilde bir soy ağacı çalışması yapılmıştır. 


SOY AĞACIMI TANIYORUM SOY AĞACIMI TANIYORUM SOY AĞACIMI TANIYORUM SOY AĞACIMI TANIYORUM SOY AĞACIMI TANIYORUM SOY AĞACIMI TANIYORUM