Parmak Kas Ölçümleri

  10 Mayıs 2019

Maya Okulları’nın öncü uygulamalarından biri olan parmak kas ölçümlerinin ikincisi 6-10 Mayıs haftasında Ankara yerleşkelerimizde gerçekleştirilmiştir. İlk ölçümleri 24-28 Eylül tarihler arasında gerçekleştirilen ölçümlerle, öğrencilerimizin parmak kas kuvvetlerinde ve yazma becerisine etki eden faktörlerde gelişim ve öğrenmelerinin verilere dayalı olarak tespit edilmesi amaçlanmıştır. 
Maya Okulları olarak okul öncesi öğrencilerimizin ilk okul yıllarında edinecekleri becerilere yönelik daha donanımlı ve farkındalıkları yüksek biçimde ilkokula hazırlanmalarını önemsemekteyiz. Bu amaç doğrultusunda öğrencilerimizin yazma becerisine yönelik olarak kendilerini rahat hissetmeleri, yazmaya ilişkin motivasyonlarının da yüksek olması gerektiğinin bilincindeyiz. Öğrencilerimizin bu ihtiyaçlarına yanıt verebilmek adına onların parmak kas ölçümlerini gerçekleştirmekte ve raporlandırmaktayız. 
Her öğrencimize bireysel olarak gerçekleştirdiğimiz ölçümlerimizi, öğrencilerimizin bireysel raporunda kendi ihtiyaçları doğrultusunda öneri ve etkinliklere destekleyerek öğrencilerimizin kendine özgü hızında ilerlemesine olanak sağlamaktayız. Okul öncesi öğretmenlerimizin ve ailelerimizin işbirliği içinde öğrencilerimizle uyguladıkları etkinlikler öğrencilerimizin yaşantılarında birçok alanda güçlerine güç katacağını biliyoruz. 


Parmak Kas Ölçümleri Parmak Kas Ölçümleri Parmak Kas Ölçümleri Parmak Kas Ölçümleri Parmak Kas Ölçümleri