Oyun Arkadaşım Benim Lego Etkinliği

  20 Nisan 2019

Okulumuzda 20.04.2019 Cumartesi günü önümüzdeki eğitim öğretim yılında okul öncesi ve 1. sınıflarımızda öğrenim görmeye başlayacak çocuklarımız ve arkadaşlarının katılımlarıyla eğitici lego etkinliği gerçekleştirilmiştir. 
Etkinliğimize katılan öğrencilerimiz ve oyun arkadaşları adlarına özel düzenlenen yaka kartlarıyla karşılanarak kendileri için özel olarak düzenlenmiş Lego Education sınıflarında öğretmenlerimiz liderliğinde üç ayrı lego istasyonunu tamamlayarak hem keyifli hem de verimli bir süreci tamamlamışlardır. Lego Education setini kullanarak gerçekleştirdiğimiz etkinlikte oyun arkadaşları ile eş olarak oynayan öğrencilerimiz, legolarla oluşturdukları yapılarla kıymetli deneyimler yaşamışlardır. 1 saat süren etkinlikle eş zamanlı olarak etkinliğe katılan öğrencilerimizin velileri için de okulumuz konferans salonunda “Oyun Çocuğun En Önemli İşidir” isimli bir paylaşıma yer verilmiştir. Bu paylaşım okulumuz Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi Uzmanlarından Sayın Betül US tarafından gerçekleştirilirken, gelişim dönemlerine uygun olarak oyunun çocuk dünyasındaki önemi örnekler üzerinden paylaşılmıştır.  “Oyun Arkadaşım Benim” etkinliğinde, öğrencilerimizin yaşadığı mutluluk ile Legolar aracılığıyla ürettiklerindeki heyecanlarını görmenin eşsiz keyfine tanık olmak Maya Okulları olarak bizlere gurur vermiştir. 
Etkinlik süresince tüm çalışmalara büyük heyecan ve merakla katılan öğrencilerimize, oyun arkadaşlarına ve etkinlikte emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ederiz.


Oyun Arkadaşım Benim Lego Etkinliği Oyun Arkadaşım Benim Lego Etkinliği Oyun Arkadaşım Benim Lego Etkinliği Oyun Arkadaşım Benim Lego Etkinliği