Okul Öncesi Öğrencilerimiz İtfaiye İstasyonu Gezisinde!

  20 Şubat 2019

Maya Okulları İncek Yerleşkesi okul öncesi öğrencilerimizin Şubat ayı boyunca ele aldıkları “İş birliği” farkındalık kavramı ile ilgili olarak Çayyolu İtfaiye İstasyonu’na gezi düzenlenmiştir. Şubat ayı içerisinde uyguladığımız etkinlikler doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz gezimiz ile iş birliği ve dayanışmaya yönelik kavramları pekiştirmek amaçlanmıştır. Öğrencilerimiz istasyon ortamında itfaiye memurunun kullandığı ekipmanları, itfaiye aracındaki malzemeleri inceleme fırsatı bulup yangın ve sel durumlarında kullanılan araç gereçler hakkında bilgi sahibi olmuşlardır. İtfaiye memurlarının olası kurtarma operasyonlarında iş birlikçi çalışmalarının önemi ve bu çalışmalarda her memurun görev ve sorumlulukları hakkında fikir sahibi olmuşlardır. Birlikte çalışmanın önemine ilişkin okulda arkadaşlarıyla farklı uygulamalar yapan öğrencilerimiz özellikle acil durumlar içinde birlikte çalışmanın ne kadar gerekli ve önemli olduğunu fark etmişlerdir. Öğrencilerimiz gerçekleştirdiğimiz alan gezimizle günlük yaşantımızda iş birliğinin ne kadar önemli olduğunu, hayatımızı ne kadar kolaylaştırdığını anlama, zamanı doğru kullanabilmek için de fayda sağladığını fark etmişlerdir.  
Öğrencilerimizin heyecanla katılım gösterdikleri çok ilgilerini çeken alan gezimiz ile onlara edindikleri bilgi ve becerileri günlük hayatta kullanmalarına yönelik yaşantılar sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 


Okul Öncesi Öğrencilerimiz İtfaiye İstasyonu Gezisinde! Okul Öncesi Öğrencilerimiz İtfaiye İstasyonu Gezisinde! Okul Öncesi Öğrencilerimiz İtfaiye İstasyonu Gezisinde! Okul Öncesi Öğrencilerimiz İtfaiye İstasyonu Gezisinde! Okul Öncesi Öğrencilerimiz İtfaiye İstasyonu Gezisinde!