Momo'nun Sarayı

  03 Nisan 2019

Hayat boyu devam eden bir süreç olan eğitim, ailede başlar ve okul yaşantısıyla devam eder. Bu süreç içerisinde çocuk edebiyatı ürünlerinin çocuk eğitiminde doğrudan rol oynadığını ve bir araç vazifesi gördüğünü söylemek yanlış olmaz. Bu ürünler; çocuğun zihinsel ve psikolojik gelişimleriyle doğrudan ilişkili, eğitici özelliğe sahip ürünlerdir ve çocuğu ahlak, sosyal yaşam ve insan ilişkileri açısından geliştirmede en nitelikli araçlardır. Okuma becerisinin geliştirilmesinde de çocuk edebiyatının tartışılmaz yeri ve önemi vardır.
Öncü uygulamamız MAYADOKYA kapsamında 2.sınıf öğrencilerimizin okudukları “Momo’nun Sarayı” adlı kitabın yazarı Pelin GÜNEŞ ile okulumuzda bir buluşma gerçekleştirdik. Hayal kapılarını aralayan bu kitabın yazarını karşılarında görmek öğrencilerimizi çok mutlu etti. 
Eminiz ki, okudukları kitabın nasıl yazıldığı hakkında gerçek sahibinden bilgiler almak hayal dünyalarında onlara yeni bir kapı daha araladı. Kitaplarını imzalatarak unutulmayacak bir anıyı daha yaşamlarına eklemiş oldular. Sevgili Pelin GÜNEŞ’e kıymetli katkılarından dolayı teşekkür ederiz. 


Momo'nun Sarayı Momo'nun Sarayı Momo'nun Sarayı Momo'nun Sarayı Momo'nun Sarayı