Maya'da Pi Günü

  14 Mart 2019

Dünyada ilk kez San Francisco’da 1988 yılında, ülkemizde de ilk kez 2000 yılında kutlanmaya başlayan Dünya Pi Günü, okulumuzda da büyük bir coşku ile kutlandı. Büyük risk yarışmasından uyarlanan "Pi Risk Bilgi Yarışması" yapıldı. 5. sınıf öğrencileri pi sayısının basamaklarıyla oluşturdukları "pi tırtılı" ile 6 ve 7. sınıfları ziyaret ettiler. "Matematik Sokağı" etkinliğimizde öğrencilerimizle tören alanında eğlenceli matematik oyunlarıyla istasyon çalışması gerçekleştirildi. 5.sınıf öğrencilerimizin "Pi Kafe" etkinliği için hazırladığı pi sayısı temalı yiyecekler kantin alanında sunuldu. Pi panosu hazırlandı. "Pi’deki İmzamız" ile tüm okul pi sayısının içine imzasını bıraktı. Görsel Sanatlar dersi ile disiplinler arası çalışılarak tahta blokların üzerine pi basamakları resmedildi. 
Öğle yemeğinde "pi" li bir menü ikram edildi. Sayılar dünyasının sihirli sayısı “pi” sayısı hafta boyunca gerçekleştirilen keyifli ve farklı etkinlikler ile öğrencilerimize tanıtıldı. Oyun ve faaliyetlere katılımlarıyla anlam kazandıran sevgili öğrencilerimize ve emeklerinden dolayı kıymetli öğretmenlerimize çok teşekkür ederiz. 


Maya'da Pi Günü Maya'da Pi Günü Maya'da Pi Günü Maya'da Pi Günü Maya'da Pi Günü Maya'da Pi Günü Maya'da Pi Günü Maya'da Pi Günü Maya'da Pi Günü Maya'da Pi Günü