Maya'da Eğitim Konserleri ile Müzik Kültürü Zenginliği

  14 Mayıs 2019

Maya Okulları 2.3. ve 4. Sınıf öğrencileri Devlet Opera Balesinin sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Eğitim Konserleri ile okulumuz konferans salonunda buluştu.
Öğrencilerimizin yoğun ilgiyle katılım gösterdiği bu etkili konserde kıymetli sanatçılar tarafından klasik müzik ve klasik müziğin temel enstrümanları eğlenceli ve tiyatral bir anlatımla sunuldu. Biricik öğrencilerimizin geleceğin kaliteli müzik dinleyicileri ve hatta geleceğin sanatçıları olmaları adına evrensel klasik müziğe dair merak duygusu uyandıran paylaşım sayesinde müzik algı ve beğenisinin temelleri atıldı.  Gerek sunum performansı gerekse de konser vasıtasıyla orkestrayı, operayı ve opera şarkıcılarını tanıma fırsatı bulan öğrencilerimiz enstrümanları ve solistleri yakından tanıyarak sanat dünyasına bir adım daha yaklaşmışlardır. 
Öğrencilerimizde nitelikli bir müzik kültürünün temellerini oluşturmaya dönük bu anlamlı ve kıymetli paylaşım için başta Devlet Opera Balesi Genel Müdürlüğü olmak üzere kıymetli opera sanatçılarına şükranlarımızı sunarız.


Maya'da Eğitim Konserleri ile Müzik Kültürü Zenginliği Maya'da Eğitim Konserleri ile Müzik Kültürü Zenginliği Maya'da Eğitim Konserleri ile Müzik Kültürü Zenginliği Maya'da Eğitim Konserleri ile Müzik Kültürü Zenginliği Maya'da Eğitim Konserleri ile Müzik Kültürü Zenginliği Maya'da Eğitim Konserleri ile Müzik Kültürü Zenginliği Maya'da Eğitim Konserleri ile Müzik Kültürü Zenginliği