Maya Okulları Seferberlik Türküleriyle Çanakkale Şehitlerini Andı

  18 Mart 2019

Tarihimizin en köklü zaferinin 104. yıl dönümünde İl Milli Eğitim Müdürümüz ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz, Maya Okulları Ankara Yerleşkeleri öğrenci, öğretmenleri ve velileri olarak dilimizde “seferberlik türküleri”, içimizde Mehmetçiklerin vatan aşkı, gözlerimizde şehit analarının yaşı, yüreklerimizde millet sevgisi ve zafer mutluluğu İle Çanakkale Şehitlerimizi minnetle andık, en büyük deniz zaferimizi haklı bir gurur ve coşkuyla kutladık. 
Çetin mücadelelerle elde edilen her zafer hem ibrettir âleme, hem cesarettir millete hem de kutsal bir emanettir bizlere, neslimize, nesillerimize… Bu kıymetli emanetin bilinciyle Devlet Tiyatroları Cüneyt Gökçer Sahnesinde devleşen öğrencilerimiz “Seferberlik Türküleri” temalı koro performansları, enstrüman dinletileri, halk oyunu ve drama gösterileri ile izleyenleri büyülediler. Yaşanan duygu selinde nefeslerin tutulduğu, gözlerin sahneye, kulakların topraklarımızın türkülerine, ezgilerine, yüreklerin hüzün ve gurura kilitlendiği her anda öğrencilerimiz sayesinde anladık ve hatırladık bir hilal uğruna batan Güneşleri. Bir kez daha hissettik Çanakkale içinde vurulan, ölmeden mezara konulan, geri dönmeyi dahi düşünmeden vatan uğruna yol alan çocuk, genç, yetişkin cengâverlerin kazandığı şanlı zaferin, bu şanlı zaferde canını ortaya koyan nice vatan evladı ve bu evlatların tarihe kazıdığı ruh kudretinin, şeref ve hakikatin adının 18 Mart olduğunu.
Çocuklarımızın dilinden, kemanlarından, şiirlerinden dinledik milli mücadelemizin seyrini değiştiren, bir devrin battığı, bir vatanın kalbinin attığı yerde elde edilen zaferi. Her türkü ile anladık uğurda verilen zahmeti, her dize ile hissettik rahmetle anarken şehitlerimizi emanetlerinin kıymetini ve hep bir ağızdan söz verdik, evlatlarımızın verdiği sözlere tanıklık ettik yazılan şanlı tarihi korumaya, yüceltmeye. 
Maya Okulları olarak öncelikle vatan ve millet sevgisiyle dolu, şerefli bayrağına ve cumhuriyetine sahip çıkan bütüncül gelişimi desteklenmiş donanımlı bireyler yetiştirme hedefiyle yol alırken bu denli anlamlı performanslarıyla bizleri gururlandıran başta öğrencilerimize, katılımlarıyla bizleri onurlandıran kıymetli konuklarımıza ve her daim varlıklarıyla dokundukları her sürece güç katan öğretim ve yönetim kadromuza şükranlarımızı sunarız. 
Kıymetli ülkemizin bulunduğu coğrafyada geçmişten günümüze kadar vatanı için canını ortaya koyan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bağımsızlık ve cumhuriyetimize sahip çıkmak için milletimize yakışır şekilde mücadele etmiş  tüm şehitlerimize rahmet, saygı ve minnetle ….


Maya Okulları Seferberlik Türküleriyle Çanakkale Şehitlerini Andı Maya Okulları Seferberlik Türküleriyle Çanakkale Şehitlerini Andı Maya Okulları Seferberlik Türküleriyle Çanakkale Şehitlerini Andı Maya Okulları Seferberlik Türküleriyle Çanakkale Şehitlerini Andı