Maya Okulları Halk Oyunları Ekibi Yunanistan’da

  31 Mayıs 2019

Maya Okulları Halk Oyunları Ekibi öğrencilerimiz Yunanistan’da düzenlenen International Folk and Modern Dans Festival “HANIOTI” de ülkemizi üstün performanslarıyla başarılı bir şekilde temsil etti.
31 Mayıs- 4 Haziran tarihlerinde 6. ve 7. Sınıf öğrencilerimizden oluşan 13 Mayalı dansçımız 12 ülkenin yerel dansları ile katıldığı 32 ekip arasında kültürümüzün çeşitliliğini yansıtan ve birçok yöreden oluşan potpori dansımız ile en beğenilen gruplardan olmanın gururunu yaşadı ve yaşattı. 
Ritmik ve beden hareketleri ile ait oldukları coğrafyayı ve yaşam biçimini yansıtan halk oyunlarının ülkelerin birbirini yakından tanımalarına katkısına yürekten inanan Maya Okulları yeni nesillere kültürümüzü aktarmak ve dünya ülkelerine tanıtmak için önemli kültürel öğelerimizden olan halk oyunlarına büyük önem vermektedir. Her yıl uluslararası platformlarda bu alanda performans gösteren öğrencilerimize ve onlara bu kıymetli deneyimleri yaşatan öğretmenlerimize teşekkür ederiz. 
Ulu Önderimiz Atatürk'ün Selanik'teki evini de festival gezisi kapsamında ziyaret etme fırsatı bulan öğrenci ve öğretmenlerimiz ülkemizin saygıdeğer kurucusunu ülkemizi başarıyla temsil etmenin gururuyla andılar.


Maya Okulları Halk Oyunları Ekibi Yunanistan’da Maya Okulları Halk Oyunları Ekibi Yunanistan’da Maya Okulları Halk Oyunları Ekibi Yunanistan’da Maya Okulları Halk Oyunları Ekibi Yunanistan’da Maya Okulları Halk Oyunları Ekibi Yunanistan’da Maya Okulları Halk Oyunları Ekibi Yunanistan’da Maya Okulları Halk Oyunları Ekibi Yunanistan’da