Maya Öğrencileri Atamızın Huzurunda

  11 Nisan 2019

Maya Okulları Ankara Yerleşkeleri ana sınıfları, 8. ve 12. sınıfları mezuniyet hazırlıkları ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Türkiye Cumhuriyeti’nin değerli kurucusu, bin bir emek, zahmet ve fedakârlıkla kazanılan cumhuriyet yolculuğunun eşsiz lideri, saygıdeğer önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ziyaret amacıyla Anıtkabir’de tek yürek oldular. Topraklarımızı “vatan” ve vatanımızı “bizim” yapma yolunda canını siper ederek bir topluma önderlik yapan kıymetli önderimizin tüm ümidini bağladığı “gençliği” yetiştirme, ilkeleri ile MAYALAMA yolunda yılmadan ve kararlılıkla ilerleyen Maya Okulları olarak Atamızın saygıdeğer kabri önünde heyecanla toplandık.
11 Nisan 2019 Perşembe günü en küçük ve en büyük Mayalı Öğrencilerimiz, eğitim ve yönetim kadromuzla saygıdeğer Atamızın huzurunda olmanın onur ve mutluluğunu yaşadık. Büyük önderimizin ve fedakâr ecdadımızın en önemli eseri olan cumhuriyetimize sahip çıkacak nesiller yetiştirme hedefinde kararlılıkla ilerleyen Maya Okulları olarak yetiştirdiğimiz ve yetiştireceğimiz nitelikli, yaşam becerileri ile donatılmış, bütüncül gelişimini tamamlamış donanımlı öğrenci profili ile kutsal emanetine sahip çıkarak bağımsızlığımızın koruyucusu olacağımıza tekrar söz verdik. 
Bu anlamlı ziyaret vesilesi ile kepleri ve cüppeleri ile Anıtkabir’de toplanan ortaokul ve lise öğrencilerimiz ile ulusal egemenliği kendilerine emanet edilen bayramla kutlayan küçük hanımlar ve küçük beyler ile birlikte tek yürek olup esareti özgürlüğe ve inancı bayrağa dönüştüren tüm cumhuriyet şehitlerini şükranla andık. 
Nice ulusal egemenlik bayramlarında, nice gencin geleceğe yol aldığı mezuniyet hazırlıklarında al bayrağın çehresini çatmadan özgürce dalgalanacağı nice aydınlık günlerde saygıdeğer önderimizin huzurunda olabilme, rotamızda ışığının aydınlığı, felsefemizde geleceğin mimarlarını ülkemize yakışır bir şekilde yetiştirmenin sorumluluğu ile yol almayı yürekten diliyoruz.  Eğitime bakış açısıyla fark yaratmış, öncü ve inovatif uygulamalarıyla eğitim sistemine projeksiyon tutmayı başarmış okulumuzda mutlu ve donanımlı bireyler yetiştirme hedefinde kararlılıkla ilerliyoruz. Cumhuriyetin aydınlattığı yolda, büyük önderimizin gösterdiği hedeflere ancak bütüncül gelişimi desteklenmiş, yaşam becerileri ile donanmış mutlu ve başarılı bireylerle varabileceğimizi biliyoruz. 
Anıtkabir ziyaretimizde bizlerle yürek ve umut birliği yapan tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, yöneticilerimize ve okul aile birliklerimize sonsuz teşekkürler.


Maya Öğrencileri Atamızın Huzurunda Maya Öğrencileri Atamızın Huzurunda Maya Öğrencileri Atamızın Huzurunda