Kalem Temamız Sergide

  01 Mart 2019

Maya Okulları olarak öğrencilerimizin öğrendikleri akademik kazanımları günlük yaşam ile ilişkilendirerek tam öğrenme gerçekleştirmelerini önemsiyor, tematik öğrenme yaklaşımı ile öğrenmenin kalıcı olduğunu biliyoruz. Her yıl farklı sınıf seviyelerinde belirlenen konu kapsamında tema çalışmaları tüm ders kazanımları ile ilişkilendirilir. Çoklu zeka kuramına uygun Maya öğretim sistemine uygun hazırlanan çalışma kağıtları süreci destekler. 
4.sınıflar düzeyinde gerçekleştirilen "kalem" teması kapsamında öğrencilerimiz, çevresindeki teknolojik ürünleri kullanım alanlarına göre sınıflandırmayı okulda kullandığımız kalem çeşitleri ile ilgili sınıflandırma çalışması yaparak, ürünlerin mucitlerini kalemin tarihi gelişimini araştırarak, özgün ürün tasarımı yapmayı kalem tasarımı yaparak, metin yazmayı, deyim ve atasözlerini, yazım ve noktalama kurallarını, şiir yazmayı, yaratıcı yazı yazma çalışmalarını kalem teması kapsamında öğrenmiştir. 
Öğrencilerimiz sosyal sorumluluk projesi kapsamında bir köy okulundaki öğrencilere gönderilmesi için ”Sen de bir çocuğu gülümset!” başlığı altında tema sergisini gezmeye gelen öğrenci ve öğretmenlerin kullanılmamış bir kalemi bırakarak yardımlaşmanın ve paylaşmanın önemini vurgulamıştır. 
Sn. Esra Kılınç ile kaligrafi çalışması yapan öğrencilerimiz hokka ve mürekkep ile yazdıkları yazılarla bizleri gururlandırmıştır. 
Kalemler ile farklı zeka oyunları geliştiren ve oynayan öğrencilerimiz sergi alanında da arkadaşlarının oynaması için uygun alan hazırlanmıştır. 
Maya öğrencilerinin çok eğlenip, çok öğrendikleri tema çalışmalarında emeği geçen sevgili öğrencilerimize ve kıymetli öğretmenlerimize teşekkür ederiz. 


Kalem Temamız Sergide Kalem Temamız Sergide Kalem Temamız Sergide Kalem Temamız Sergide Kalem Temamız Sergide Kalem Temamız Sergide Kalem Temamız Sergide