Haydi Maya Kadınlara Destek Olmaya Food Bazaarı

  06 Mart 2019

Maya Okulları İncek Yerleşkesi Okul Aile Birliğinin değerli girişim ve katkılarıyla geleneksel olarak düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü toplum hizmeti çalışmalarına destek olmak için food bazaar (yiyecek satışı) etkinliği 6 Mart 2019 Çarşamba günü okulumuz tonoz alanında gerçekleştirildi. Öğrenci meclisi üyelerimiz ile okul aile birliği yönetim kurulu üyelerimizin görev aldığı stantlardan elde edilen gelirle kadın sığınma evlerinde yaşayan mağdur kadınlarımız ve çocukları için Maya Ailesi olarak anlamlı bir iş birliğine imza attık.
Başta aile içinde olmak üzere toplum hayatında yaşadıkları mağduriyetler nedeniyle bu evlere sığınan kadınlarımızın ve çocuklarının desteklerimize duydukları ihtiyaç üstüne yürek birliği yapan Maya Ailesi gerçekleştirdiği iş birliği ile anlamlı dokunuşlarda bulundu. Kadın sığınma evleri yetkilileriyle gerçekleştirilen görüşmelerde bu evlere sığınan kadınlarımızın barınma ve beslenme ihtiyaçlarının sağlandığı ancak diğer yaşamsal ihtiyaçlar konusunda önemli eksikleri olduğu bilgisinden hareketle etkinlikten elde edilen gelir sığınma evlerindeki kadınların günlük ulaşım ve iş arama sürecindeki finansal ihtiyaçları ile çocuklarının günlük okul harçlıkları olarak kullanılmak amacıyla toplandı.  
Kadınlara desteğin ikinci adımı olarak sığınma evlerinde yaşayan kadınlarımızın ve çocuklarının günlük yaşam ihtiyaçlarına yönelik olarak başlatılan kıyafet, kırtasiye, oyuncak ve ıtriyat malzemelerine yönelik düzenlenen yardım kampanyası ay sonuna kadar devam edecek ve Mayalı öğrencilerin toplumsal duyarlılığının önemli bir göstergesi olacaktır. Toplum olarak destek olma sorumluluğuna yürekten inandığımız kadınlarımıza ve çocuklarına yönelik kullanılabilir eşya toplama kampanya süreci yoğun ilgi ve katılımla devam ediyor.
Çocuklarımızın toplumsal duyarlılık bilinci ile yetişmeleri yolundaki anlamlı katkıları ve yarattıkları yürek birliği için değerli okul aile birliği üyelerimize şükranlarımızı sunuyoruz. 


Haydi Maya Kadınlara Destek Olmaya Food Bazaarı Haydi Maya Kadınlara Destek Olmaya Food Bazaarı Haydi Maya Kadınlara Destek Olmaya Food Bazaarı Haydi Maya Kadınlara Destek Olmaya Food Bazaarı