Hami Projesine Maya Okullarından Tam Destek

  26 Mart 2019

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü Hami Projesi kapsamında Gölbaşı İlçesinde bulunan Taşpınar, Şehit Ömer Halis Demir ve Tek İlkokullarının 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik imzalanan protokoller doğrultusunda ilgili okullarla ilk çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Söz konusu ilkokulların 3.ve 4. sınıf öğrencileri için Hami Projesinin akademik çalışmalar faaliyet alanında 2023 Eğitim Vizyonunda önemli bir yere sahip olan teknoloji ve eğitim içeriklerinin entegrasyonuna yönelik olarak planladığımız “elektronik devre tasarımı” çalışmalarıyla toplamda 201 üçüncü sınıf öğrencisi; 190 dördüncü sınıf öğrencisiyle buluştuk. Mayalı Öğretmenler ve Bilişim Garaj Akademisi Uzmanları işbirliğinde gerçekleştirilen etkinliklerde öğrencilerin pek çoğunun ilk defa karşılaştıkları cihazlar ve devre düzenekleriyle yaptıkları çalışmalarda heyecanlarına ortak olmak çok anlamlı bir deneyimdi. Öğrenciler kendi okullarında yaş seviyelerine uygun elektronik devre elemanlarından oluşan setlerle onlarca farklı devre kurup enerjinin harekete, farklı seslere ve ışığa dönüştüğü eğlenceli tasarımlar yaptılar. Elektronik devre tasarımı ve kodlamanın aritmetiğini deneyimleme fırsatı bulan öğrencilerin algoritma oluşturma becerilerini geliştirici çalışmalara aktif katılımlarını izlemek gurur vericiydi. 
Resmî ve özel okulların etkileşimini artırmak, eğitim öğretimde öğrencilerin akademik başarı ve sosyal becerilerinin geliştirilmesini sağlamak amaçlarıyla yürütülen Hami Projesi sayesinde ilçemizde öğrenim gören yüzlerce öğrenci ile buluşarak pek çoğunun ilk kez deneyimlediği beceri eğitimine katkıda bulunabilmenin kıvancını yaşıyoruz.
MEB müfredatı içeriğine uygun uygulamalara yer vermek ve akademik başarının arttırılmasına yönelik çalışmalar yapmak adına ulusal eğitimimizde atılan her adımı ve yürütülen projeleri dikkatle izliyor katkıda bulunabilmenin gururunu yaşıyor, süreçte emeği geçen tüm öğretmen ve ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. 


Hami Projesine Maya Okullarından Tam Destek Hami Projesine Maya Okullarından Tam Destek Hami Projesine Maya Okullarından Tam Destek Hami Projesine Maya Okullarından Tam Destek Hami Projesine Maya Okullarından Tam Destek Hami Projesine Maya Okullarından Tam Destek Hami Projesine Maya Okullarından Tam Destek Hami Projesine Maya Okullarından Tam Destek Hami Projesine Maya Okullarından Tam Destek Hami Projesine Maya Okullarından Tam Destek