Hacettepe Üniversitesi Mesleki Tanıtım Gezimiz

  18 Ekim 2019

Maya Anadolu Lisesi 11 ve 12. Sınıf öğrencileri, onlara eşlik eden öğretmenleri ile 18 Ekim 2019 Cuma günü Hacettepe Üniversitesi gezisini gerçekleştirdi. Hacettepe Üniveristesi Tanıtım Ofisinin yönlendirmesi ile gerçekleşen gezimiz öncelikle Eğitim Fakültesi OFMA Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet İlhan Şen’in tecrübelerini aktarması ve “Atomun Gizli Dünyasına Yolculuk” adlı ders anlatımı ile başlamıştır. Oldukça keyifli ve ilgi çekici bu dersin ardından gezimiz Hacettepe Üniversitesi Tanıtım Ofisi rehber öğrencilerinin destekleriyle kampüs turu ile devam etmiştir. Rehber öğrenciler; Hacettepe Üniversitesinin olanaklarını anlatmış, öğrencilik tecrübelerini aktarmış ve fakülteler hakkında bilgi vermiştir. Kampüs turundan sonra öğle yemeği için üniversitenin sosyal tesislerinde vakit geçirilmiştir. Öğle yemeğinin ardından Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Yusuf Durmuş’un kişisel koleksiyonu olan “Böcek Müzesi” ziyaret edilmiş ve bu müthiş koleksiyon hakkında Yusuf Hoca’nın sunumu izlenmiştir. Müze gezisini bitirdikten sonra öğrencilerimiz önce biyoloji laboratuvarlarını gezip biyoloji ve genetik bölümü hakkında kısa bilgiler aldıktan sonra kimya laboratuvarlarını dolaşmış ve bölüm ile ilgili bilgilendirilmiştir. 
Tüm gün süren bu verimli gezide bize destek olan tüm Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyelerine ve öğrencilerine teşekkür ederiz.


Hacettepe Üniversitesi Mesleki Tanıtım Gezimiz Hacettepe Üniversitesi Mesleki Tanıtım Gezimiz Hacettepe Üniversitesi Mesleki Tanıtım Gezimiz Hacettepe Üniversitesi Mesleki Tanıtım Gezimiz