EBEDİYETE İNTİKALİNİN 83. YILINDA ATAMIZI SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ!

  10 Kasım 2021

BÜYÜK ÖNDERİMİZİ SAYGI, MİNNET VE ŞÜKRANLA ANDIK
EBEDİYETE İNTİKALİNİN 83. YIL DÖNÜMÜNDE ATAMIZA SAYGI VE MİNNETLE
Topraklarımızı “vatan”, vatanımızı “bizim” yapma yolunda canını siper eden bir millete önderlik yapmış olan saygıdeğer Atamızı ebediyete intikalinin 83. yıl dönümünde saygı, özlem ve şükranla andık. 
10 Kasım sabahında öğrencilerimiz Atatürk Marşları ve Atatürk’ün sevdiği şarkılarla karşılanmış, Atamızın aziz hatırasını ifade eden yaka kokartları öğrencilerimize takdim edilmiştir. Saat 09.05’te Maya Okulları İncek Yerleşkesi tonoz alanında bir araya gelen öğrenci, öğretmen ve çalışanlarımızla siren eşliğinde gerçekleştirilen saygı duruşunu takiben anma programları sunulmuştur. 
Atatürk’ü anlama temalı öğretmen ve öğrenci konuşmalarını takiben Müzik Öğretmenlerimiz eşliğinde söylenen Atatürk şarkıları söylenmiş öğrenci şiirleri okunmuştur. Öğrencilerimizin Atatürk büstüne karanfiller ve kalp figürlü görselleri bıraktıkları saygı geçidini takiben sınıflarımızda Mustafa Kemal’in hayatını ve vatanımız için yaptığı ışık saçan liderliğini anlatan marşlar, oratoryolar ve dramalardan oluşan 10 Kasım özel videosu izlenmiştir. 
Büyük önderimizin ölüm yıl dönümünde ölümsüzlüğünü haykıran video etkinlikleri ile tüm Maya Ailesi “Atam Sen Rahat Uyu” diye seslendikleri başöğretmenimize, şavkı yarınlara vuran önderimize, ilkeleri ışığında yol alıp eserlerine sahip çıkacaklarına dair söz verdiler.
Anma programları performanslarıyla göz dolduran öğrencilerimiz, Atamızı ilke ve inkılaplarıyla yaşatacaklarına, çağdaş uygarlık hedefinde kararlılıkla ilerleyeceklerine söz vererek geleceğe dair umutlarımızı pekiştirdiler, inançlarımızı kuvvetlendirdiler.
Bizlere bugün ve gelecekte özgürce yaşama hakkı veren ATAMIZI, bin bir emek, zahmet ve fedakârlıkla kazanılan cumhuriyet yolculuğunun eşsiz liderini, silah arkadaşlarını, saygıdeğer önderimizi şükranla anıyoruz.
Her daim “izindeyiz Atam” ; gösterdiğin hedeflere yılmadan kararlılıkla ilerleyeceğiz. 
Saygı ve minnetle.


EBEDİYETE İNTİKALİNİN 83. YILINDA ATAMIZI SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ! EBEDİYETE İNTİKALİNİN 83. YILINDA ATAMIZI SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ! EBEDİYETE İNTİKALİNİN 83. YILINDA ATAMIZI SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ!