DÜNYA ÇOCUK HAKLARI HAFTASI

  22 Kasım 2021

ÇOCUKLAR HAYATIN ANLAMI…
Çocuklardır hayatı güzelleştiren ve anlamlı kılan. Onların varlığıdır dünyayı güzelleştiren. Bugünün küçüklerinin yarının büyükleri olacaklarını unutmadan onlara sunacağımız en kıymetli duygudur SEVGİ… Gelecek nesillerimizin sağlıklı, duyarlı, çalışkan, dürüst ve mutlu bireyler olarak yetişmesinde biz yetişkinlerin önemi çok büyüktür. Bizler,  Maya Okulları olarak hafta boyunca günün anlam ve önemine ilişkin çeşitli etkinlikler gerçekleştirdik. 5-6 ve 7. Sınıf tam benlik öğrencilerimiz 1. Sınıf öğrencilerimize “Çocuk Hakları” konulu sunumlarını gerçekleştirdiler. Kendilerinin ne kadar önemli ve değerli olduklarının farkındalığı üzerine sohbet ederek sahip oldukları haklar üzerine etkinlikler yaptılar. Ana sınıfı öğrencilerimiz Dünya Çocuk Hakları Günü etkinlikleri kapsamında dünya üzerinde yaşayan tüm çocukların sesi olarak sahip oldukları hakları seslendirdiler.  
Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün belirttiği gibi; "Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir." bilinciyle evlatlarımızı yarınlara hazırlamaya her zaman devam edeceğiz.


DÜNYA ÇOCUK HAKLARI HAFTASI DÜNYA ÇOCUK HAKLARI HAFTASI DÜNYA ÇOCUK HAKLARI HAFTASI DÜNYA ÇOCUK HAKLARI HAFTASI DÜNYA ÇOCUK HAKLARI HAFTASI DÜNYA ÇOCUK HAKLARI HAFTASI DÜNYA ÇOCUK HAKLARI HAFTASI DÜNYA ÇOCUK HAKLARI HAFTASI DÜNYA ÇOCUK HAKLARI HAFTASI DÜNYA ÇOCUK HAKLARI HAFTASI DÜNYA ÇOCUK HAKLARI HAFTASI DÜNYA ÇOCUK HAKLARI HAFTASI