Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitlerini Anma Töreni

  18 Mart 2019

Maya Okullarında bu pazartesi İstiklal Marşı, Çanakkale Zaferinin coşkusuyla ve 104. yıl dönümüne yakışır bir gururla okundu. Bu pazartesi saygı duruşu bu anlamlı zafer uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin anısına gerçekleştirildi. 
18 Mart 2019 Pazartesi 08.30’da okulumuz tören alanında hatıralarına saygıyla toplandığımız şehitlerimizi anarken Türk’ün ulusal savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin milletin kaderini sırtlanarak, çelikten saldırılara etten siperlerle karşı koyarak elde edildiğini anlatan şiirler okundu. 
Canını milletin bekası için feda eden şehitlerimizi anar, büyük zaferlerini kutlarken başımızı minnetle eğip göğsümüzü övünç ve gururla dolduran marşlar okundu. 
Okulumuz Minik Sesler Korosunun seslendirdiği 18 Mart Zafer Türkülerine hep bir ağızdan eşlik edildi. Vatanın bütünlüğü, milletin bağımsızlığı söz konusu olduğunda Türk Milleti’nin engelleri aşmakta sınır tanımadığını anlatan oratoryolar yürek titretti.
Bayrağımızın temsil ettiği bağımsızlığımız Dünya’nın her yerinde hissedilebiliyor, bu bayrakla yurdun tüm ufkunu baştan başa donatıyorsa onlar canını siper ettiği içindir ana fikrini taşıyan söz koroları ve sunuşlar ilgiyle izlendi. Bu anlamlı programda emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür eder, nice 18 Martlarda 18 Martın sıradan bir tarih olmadığını hatırlayan, hatırlatan nesiller yetişmesini dileriz.
Aziz hatıralarını gurur, rahmet ve şükranla andığımız şehitlerimizin ruhu şad, vatanımızın bağımsızlığı ve varlığı daim olsun. 


Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitlerini Anma Töreni Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitlerini Anma Töreni Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitlerini Anma Töreni