7'DEN 70'E CUMHURİYET!

  29 Ekim 2020

Cumhuriyet SAVAŞTAN SONRA GELEN BARIŞtır. Cumhuriyet UMUTSUZLUKTAN SONRA GELEN  İNANÇtır. Cumhuriyet KARANLIKTAN ÇIKIŞ AYDINLIKtır. Cumhuriyet olmak ya da olmamak uğruna  yalnızlık, yoksulluk, açlık ve işgal acılarını yaşamış bir milletin azmi, ümidi, inancı ve var olma mücadelesidir.
KAHRAMANLIKLARLA YAZILAN DESTAN, BİZLERE EMANET EDİLEN EN BÜYÜK MİRAS VAZGEÇİLMEZ DEĞERDİR.

97 yıldır özgürlük iradesini damarlarında taşıyan bir milletin 7’den 77’ye tek nefes, bir ve birlik içinde verdiği söz, söylediği marştır.

Biz vatan mücadelesi uğruna 3 yaşındaki çocuğunu evde bırakıp cepheye koşan Nene Hatunun, cephaneye mermi taşırken donarak şehit olan Kastamonulu Şerife Bacının, vatan için ölmek ağustosta su içmekten iyidir diyen Gaziantepli Şahin Beyin, Palandökende Rus Ordusunu elindeki satırıyla karşılayan ninelerin, bir avuç kişiyken bir koca yüreğin sahibi milletin evlatlarıyız.

İçinde bulunduğumuz zor günlerde 7’den 77’ye milletçe bir olarak el ele neler yapabileceğimize tarih defalarca şaşırarak şahit olmuştur; olacaktır da!
Biz aynı bayrak altında aynı vatan toprağında aynı hedef uğruna kol kola yaşamayı da omuz omuza direnmeyi biliriz.
Herkeste bilmelidir ki; 
ecdadımızın heybeti marüfü cihandır.
Fıtrat değişir sanma bu kan yine o kandır.

Ata’nın bu eseri onlara bırakacağım ve gözüm arkada kalmayacak sözleri ile işaret ettiği cumhuriyeti emanet ettiği öğrencilerimizin; taşıdıkları emanetin sorumluluğunun bilincinde olduklarına yürekten inanıyor aydınlık geleceğimizi görmenin huzuru içinde büyük Maya Ailesinin 7’den 77’ye Cumhuriyet Bayramını kutluyor; cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizin manevi huzurunda saygıyla eğiliyoruz.


7'DEN 70'E CUMHURİYET! 7'DEN 70'E CUMHURİYET! 7'DEN 70'E CUMHURİYET! 7'DEN 70'E CUMHURİYET! 7'DEN 70'E CUMHURİYET! 7'DEN 70'E CUMHURİYET! 7'DEN 70'E CUMHURİYET! 7'DEN 70'E CUMHURİYET! 7'DEN 70'E CUMHURİYET! 7'DEN 70'E CUMHURİYET! 7'DEN 70'E CUMHURİYET!