3.Sınıflar Trafik Eğitim Merkezinde

  21 Mayıs 2019

Trafik kuralları, yaya ve sürücülerin yolda giderken uymaları gereken kurallardır. Günümüzde, özellikle büyük kentlerde insan ve araç sayısı çok artmıştır. Yaya ve sürücülerin bir yere gidip gelirken birbirine zarar vermeden yol almaları, ancak bu kurallara uymalarına bağlıdır.
Küçük yaşta öğrenilen bilgi hayatımızda her zaman daha kalıcı hale gelmiştir. Bizler de kuralların kalıcı hale gelmesi ve içselleşmesi amacıyla 3.sınıflarımızla beraber Trafik Eğitim Merkezini ziyaret ettik.
Trafik kuralları konusunda çocukları bilinçlendirmeyi amaçlayan Merkez sayesinde, ilerleyen yaşlarda ehliyet aldıklarında trafik kurallarına uyum sağlamaları kolaylaşıyor.
Okul binası, pazar yeri, üst geçitler ve trafik levhalarıyla geniş bir alanda eğitime tabi tutulan çocuklar; trafik kurallarına özen göstermeyi, trafikte can güvenlikleri için neye dikkat etmeleri gerektiği ve insan hayatının ne kadar değerli olduğunu öğreniyor.  
Trafik işaretlerini erken yaşta öğrenen çocuklar, teorik derslerden sonra uygulamalı eğitime geçiyor. Merkezde karşıdan karşıya geçerken yapılması gerekenler, sinyalizasyon kuralları hatta bisiklet kullanımına kadar tüm bilgiler veriliyor. Eğitimin son aşamasında ise minyatür parkurda akülü araçlarla direksiyon başına geçen minikler, sürücülerin uyması gereken kuralları da tek tek tatbik ediyor.
Biz bu gezimizde hem çok eğlendik hem de çok öğrendik bu geziyi tüm akranlarımıza tavsiye ediyoruz.


3.Sınıflar Trafik Eğitim Merkezinde 3.Sınıflar Trafik Eğitim Merkezinde 3.Sınıflar Trafik Eğitim Merkezinde 3.Sınıflar Trafik Eğitim Merkezinde 3.Sınıflar Trafik Eğitim Merkezinde 3.Sınıflar Trafik Eğitim Merkezinde 3.Sınıflar Trafik Eğitim Merkezinde