Önceliğimiz Sağlığımız, Önceliğimiz Çocuklarımız

Hayatlarımızda önemli olanın başta sağlık, sonrasında da sevgi, emek, dayanışma ve güven olduğunu çok iyi anladığımız bu süreçte, karşılıklı güven ve inancımız ile yeni eğitim öğretim yılına hazırız! Güven ve inancın beraberinde getireceği güçlü iş birliği ile her zaman olduğu gibi çocuklarımız için en doğru olanı yapmak önceliğimiz. Her zamanki gibi başarıyı mutlulukla ve en önemlisi sağlıkla mayalayacağımız günler için okullarımızda bir takım değişikliklere gittik. “Önceliğimiz Sağlığımız, Önceliğimiz Çocuklarımız” ilkesi ile yola çıkarak bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonrada en iyisini yapmak için tüm gayretimizle çalışıyoruz.

Okullarımızın detaylı tüm dezenfeksiyon işlemleri yapılmış olup düzenli aralıklarla yapılmaya devam edilecektir. Okullarımızda kurduğumuz sağlık kurulu ve salgın hastalıklardan korunma komitesi ile birlikte tüm süreci yakından takip ediyor olacağız. Okullarımızda sağlık ekibi ve izolasyon odası oluşturulmuştur. Mümkün olduğunca ders ve teneffüsleri bahçede yaparak, çocuklarımızın/gençlerimizin birbiri ile temasını en aza indireceğiz. Biz her detayı en ince ayrıntısına kadar düşünüyoruz. Çünkü sizin çocuklarınız, bizim çocuklarımız… Onlar bize emanet, biliyoruz!

ne biliyoruz yazı görseli
NE BİLİYORUZ

Eğitimin mesafe ile ilgili olmadığını, felsefe ve anlayış ile ilgili olduğunu biliyoruz.

NE YAPIYORUZ

18 Yıldır en iyi bildiğimiz işi yapıyoruz!

ne yapıyoruz yazı görseli
 • YÜZ YÜZE EĞİTİM

  18 yıldır birçok ilke imza attık. Öncü uygulamalarımızla eğitime yön verdik, vermeye de devam ediyoruz. Yüz yüze eğitim zaten en iyi yaptığımız ve en iyi bildiğimiz iş.

 • YÜZ YÜZE + UZAKTAN EĞİTİM

  Okullar açıldığında devamsızlık yapabilecek çocuklarımızın eğitimlerinin de sınırsız devam edebilmesi için sınıfta yapılan dersleri aynı anda evden izleyebilmeleri için tüm hazırlıklarımız tamam. Her zaman olduğu gibi SINIRSIZ EĞİTİM Maya’da!

 • HİBRİT EĞİTİM

  Önümüzdeki eğitim öğretim yılında uygulanması düşünülen yöntemlerden biri olan ‘Hibrit Eğitim Yöntemi’ nde; öğrencilerin yarısı derslere okula gelerek yüz yüze eğitim ile katılım sağlar, diğer yarısı ile evlerinden “uzaktan erişim” ile katılır.. Maya; gerek eğitim içeriği, gerek eğitim materyalleri, gerekse müfredatın farklı yöntemler için kurgulanması yönünde yaptığı çalışmalar ile hazırlıklarını tamamlamıştır.

 • UZAKTAN EĞİTİM

  Birçok okulun ilk kez tecrübe ettiği uzaktan eğitim sistemine biz 18 yıl önce hazırdık. Geçtiğimiz dönem bu süreci en iyi şekilde birlikte başarılı ile tamamladık. Eğitimin mesafe ile ilgili değil, içerikle ilgili olduğunu bir kez daha çok iyi anladık. Biz uzaktan eğitim için de zaten hazırdık…

sınırları aşıyoruz görsel
ne biliyoruz yazı görseli
NE BİLİYORUZ

Koronavirüsün sosyal mesafeye dikkat edildiğinde bulaşmadığını biliyoruz.

NE YAPIYORUZ

Bu nedenle okullarımızın öğrenme alanlarında fiziksel düzenlemeler yapıyoruz.

ne yapıyoruz yazı görseli
 • SINIFLAR

  Sınıflarımızı aralarında en az 1.5 metre olmak koşulu ile her öğrencimizin yalnız oturacağı tekli sıra ve sandalyeler kullanıyoruz. Grup çalışmalarına ara veriyoruz. Mümkün oldukça derslerimizi açık havada yapıyoruz. Sınıfları sürekli havalandırıyoruz.

 • OYUN BAHÇELERİ

  Oyun bahçelerimizi sınıf düzeylerine göre özelleştiriyor, sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde kendi gruplarına özelleştirilmiş olarak dönüşümlü kullanıyoruz.

 • YEMEK SALONLARI

  Öğrencilerimizin hareket ve yoğunluğunu azaltmak için seyreltilmiş yemek salonu uygulamasına geçiyoruz. Okulun yarısı dönüşümlü olarak yemek salonunda yemeğini yerken diğer yarısı “lunch box ” ile sınıfta yemeğini yiyecek. Yemek masalarımızı separatörler ile bölüyoruz.

 • TEMASSIZ OYUNLAR

  Oyun bahçelerimizi öğrencilerimizin sosyal mesafe kuralına uygun oyunlar oynayabilecekleri oyunlarla donatıyoruz. Çocuklarımızı teneffüslerde yönlendirerek oynatabileceğimiz düşük temaslı oyunlar hazırlıyoruz.

 • KORİDORLAR

  Koridorlarımızda karşılaşmaları engellemek amacıyla gidiş ve geliş yönlerinde zemin işaretlemeleri yapıyoruz.

 • KANTİN VE SU SEBİLLERİ

  Yoğunluktan dolayı sosyal mesafe kurallarının uygulanamayacağını düşündüğümüz için okul kantinimizi şimdilik kapatıyor, koridorlarımızdaki su sebillerini kaldırıyoruz.

sınırları aşıyoruz görsel
ne biliyoruz yazı görseli
NE BİLİYORUZ

Koronavirüsün temas yolu ile bulaşabildiğini biliyoruz.

NE YAPIYORUZ

Bu nedenle okullarımızın öğrenme alanlarında fiziksel düzenlemeler yapıyor, temizlik önlemlerimizi artırıyor, bilinçlendirme çalışmaları yürütüyoruz.

ne yapıyoruz yazı görseli
 • TUVALETLER

  Okullarımızda tuvaletlerin muslukları sensörlü olup, sosyal mesafe dikkate alınarak birer musluk boş bırakıyoruz. El kurulama için sensörlü kâğıt havlu makinesi kullanıyor, havalandırmalı kurutmalardan uzak duruyoruz. Öğrencilerimizin kullandıkları tuvaletlerin ana giriş kapılarını kaldırıyor, girişi perdeleyen paravanlar yerleştiriyoruz.

 • DEZENFEKSİYON

  Okullarımızda tüm alanları haftada bir detaylı dezenfeksiyon yapıyoruz. Kapı kolları ve trabzanlar gibi sık dokunulan yüzeylerin her teneffüs sonrası dezenfeksiyonunu yapıyoruz. Tüm koridorlarımıza, dersliklerimize el dezenfektanları yerleştiriyoruz.

 • BİLİŞSEL VE DUYUŞSAL DÜZENLEMELER

  Öğrencilerimizin koronavirüse, bulaşma yollarına, hastalık belirtilerine ve hastalıktan kaçınma yollarına ilişkin farkındalık düzeylerini artırmak için tüm öğrenme alanlarımıza posterler yerleştiriyoruz.

 • KAPISIZ OKUL/AÇIK KAPI DERS

  Herkesin temas ettiği sınıf kapı kolları bulaşma riski oluşturduğu için “KAPISIZ OKUL” uygulamasını başlatıyoruz. Bütün derslik kapılarının açık kalmasına azami derece dikkat ediyoruz.

 • ORTAK KULLANILAN DERSLİKLER

  Laboratuvarlar, müzik ve görsel sanatlar atölyeleri gibi öğrencilerimizin ortaklaşa kullandıkları öğrenme alanlarımızı zorunlu olmadıkça kullanmıyoruz. Bu alanlar kullanılırsa detaylı dezenfeksiyonunu yapıyoruz.

sınırları aşıyoruz görsel
ne biliyoruz yazı görseli
NE BİLİYORUZ

Koronavirüsün, maske + sosyal mesafe kuralına uyulduğunda bulaşmadığını biliyoruz.

NE YAPIYORUZ

Her zaman olduğu gibi çocuklarımız için en doğru olanı yapıyoruz!

ne yapıyoruz yazı görseli
 • MASKE VE SİPERLİK

  Tüm öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve diğer çalışanlarımız maske takacak. Öğretmenlerimiz ise ders sürecinde siperlik kullanacak.

 • MAYA OKULLARI SAĞLIK DANIŞMA KURULU

  Alanlarında uzman hekim velilerimizden oluşan Sağlık Danışma Kurulumuz ile sürekli iletişim halindeyiz. Aldığımız yönlendirmelerle, tüm paydaşlarımızla sürece ilişkin deneyimleri ve gelişmeleri paylaşıyoruz.

 • ÖĞRETMEN/ÖĞRENCİ VE VELİ EĞİTİMİ

  Maya Okulları Sağlık Danışma Kurulumuz, Covid-19 hakkında öğretmenlerimize, yöneticilerimize, öğrenci ve velilerimize eğitimler veriyor olacak.

sınırları aşıyoruz görsel
ne biliyoruz yazı görseli
NE BİLİYORUZ

Koronavirüsün belirtilerini büyük ölçüde biliyoruz.

NE YAPIYORUZ

Bu nedenle okullarımızda söz konusu belirtiler için taramalar yapıyor, önlemler alıyoruz.

ne yapıyoruz yazı görseli
 • ÇALIŞAN TAAHHÜTNAMESİ

  Tüm çalışanlarımızdan Maya Okulları Sağlık Danışma Kurulunca hazırlanan COVİD-19 Rehberinde yer alan önlemlere (Maske ve siperlik kullanmak, okul günü içinde okul dışına çıkmamak, yurt dışına çıktığında doktor raporu almak vb.) uyacaklarına dair bir taahhütname talep ediyoruz.

 • TERMAL KAMERA

  Okul girişlerimizi öğrencilerimizin vücut ısılarını uzaktan ölçebilen termal kameralar ile yerleştiriyoruz.

 • ATEŞ ÖLÇER

  Tüm dersliklerimizde, okul servis araçlarımızda öğrencilerimizin vücut ısılarını ölçebileceğimiz ateş ölçer bulunduruyoruz. Öğrencilerimizin ateşlerini belirli aralıklarla ölçüyor, ölçüm sonuçlarını kayıt altına alıyoruz.

 • İZOLASYON ODASI

  Hastalığın belirtilerinden birini ya da birkaçını gösteren öğrencilerimizi okullarımızda düzenlediğimiz izolasyon odasına alıyor, velilerimizi bilgilendiriyoruz.

 • VELİ BEYANNAMESİ

  Hastalığın belirtilerinden birini ya da birkaçını gösteren öğrencilerimizi okula göndermemeleri konusunda velilerimizden beyanname alıyoruz.

 • ZİYARETÇİ KABULÜ

  Okul günlerinde zorunlu olmadıkça okullarımıza ziyaretçi kabul edemiyoruz. Veli görüşmelerimizi çevrimiçi yapıyor, okul girişlerinde yeni maske ve dezenfektan sunuyor, ateş ölçümü gerçekleştiriyoruz.

sınırları aşıyoruz görsel
ne biliyoruz yazı görseli
NE BİLİYORUZ

Dijital öğrenmenin önümüzdeki yıllarda hayatımızda daha çok olacağını biliyoruz.

NE YAPIYORUZ

Yıllardır var olan alt yapımızı güncelliyor, geliştiriyoruz.

ne yapıyoruz yazı görseli
 • UZAKTAN CANLI DERSLER

  Önümüzdeki okul yılında yüz yüze yaptığımız derslerin yanı sıra gerekirse destek için çocuklarımıza uzaktan dersler vermekle ilgili tüm hazırlığımızı yapıyoruz.

 • UZAKTAN CANLI DERS PLATFORMLARI

  Uzaktan canlı dersleri gerçekleştirdiğimiz platformlarımızı güncelliyoruz.

 • ÖĞRETİM YAKLAŞIMLARI ve MESLEKİ GELİŞİM

  Öğrenme ve öğretme sürecine ilişkin yeni yaklaşımlar şimdiye kadar olduğundan daha hızlı bir şekilde meslek yaşantımıza giriyor. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada öncü uygulamalarımızla Öğrencilerimiz için en iyisini yapıyor olacağız.

sınırları aşıyoruz görsel
ne biliyoruz yazı görseli
NE BİLİYORUZ

Hem yüz yüze hem de uzaktan canlı dersler ile öğrencilerimizi öğrenme sürecine dahil etmenin odak noktamız olması gerektiğini biliyoruz.

NE YAPIYORUZ

İş birliği içinde olduğumuz dijital platformlarla içerik güncellemeleri yapıyor, öncü uygulamalarımıza yenilerini ekliyoruz.

ne yapıyoruz yazı görseli
 • OKUMAYA

  İçeriğinde 24.000 dijital kitap bulunan OkuMAYA Platformu ile müfredat bağlantılı okuduğunu anlama çalışmalarını yürütüyoruz, çocuklarımızın kitap okumalarını destekliyoruz.

 • HIGHLIGHTS VE ENGLISH ATTACK

  Öğrencilerimizin İngilizce dijital kitapları okuyabilecekleri, okuduğunu anlama etkinliklerini yapabilecekleri Highlights ve English Attack ile iş birliğimizi güncelliyoruz.

 • VCLOUD

  Ana derslere ilişkin ülkemizin en nitelikli dijital öğrenme platformu olan VCloud ile olan iş birliğimizi güçlendiriyor ve içerik güncelleme çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.

 • BİLİŞİM ve SANAT GARAJI

  Bilişim ve sanat alanında ülkemizin en nitelikli dijital öğrenme platformu olan Bilişim Garajı ile önümüzdeki yıl daha kapsamlı çalışmalar yürütüyoruz.

 • MİNTİCİTY

  Öğrencilerimizin Almanca öğrenimlerini destekleyen Minticity Dijital Öğrenme Platformu ile iş birliğimizi yeniliyoruz.

 • SMILE & LEARN ve HEXAGONIA

  Öğrencilerimizin İspanyolca öğrenimlerini eğlenceye dönüştürürken bilişsel becerilerini geliştiren Smile and Learn ve Hexagonia Dijital Öğrenme Platformu ile iş birliğimiz başlıyor.

 • MOZAİK DİJİTAL EĞİTİM

  Öğrencilerimize heyecan verici bir öğrenme deneyimi yaşatmak, öğrencilerimizi öğrenme sürecine etkin bir şekilde dahil etmek amacıyla önümüzdeki okul yılında Mozaik Dijital Eğitim ile iş birliği yapıyoruz.

 • MAYA EDUCLASS

  Öğrencilerimizin İngilizce edinme/öğrenme sürecinde çığır açacak İngilizce Dijital Platformu Educlass ile iş birliğimiz başlıyor.

 • MATEMATİĞİN MAYASI

  Öğrencilerimiz sınıf düzeylerindeki kazanımlarla ilişkilendirilmiş dijital ve basılı oyunlar ile Matematiği eğlenerek öğrenecek. Hem sınıf ortamında hem evden yapacağı çalışma ve oyunlarla müfredatın desteklendiği yepyeni bir platforma başlıyoruz.

sınırları aşıyoruz görsel
ne biliyoruz yazı görseli
NE BİLİYORUZ

Değişen dünyada, öğrencilerimizi uluslararası programlarla desteklemenin önemini biliyoruz.

NE YAPIYORUZ

Bu nedenle ulusal öğretim programımızın yanı sıra öğrencilerimizi Oxford Uluslararası Öğretim Programı ile de destekliyoruz.

ne yapıyoruz yazı görseli
 • OXFORD ERKEN YILLAR PROGRAMI

  Okul öncesi öğrencilerimiz erken yıllar programı çerçevesinde Matematik, Fen Bilgisini, Sanat Derslerini İngilizce olarak takip ediyorlar.

 • OXFORD ULUSLARARASI ÖĞRETİM PROGRAMI

  İlk ve Ortaokul öğrencilerimiz, tüm dünyada 25, ülkemizde sadece Maya’da uygulanan Oxford Uluslararası Öğretim Programı ile bilişsel ve duyuşsal olarak zengin bir bakış açısına sahip oluyorlar. Well Being, Science, Math, Computing, English ve Global Skills Projects olmak üzere 6 ana alanda çalışmalarını sürdürüyorlar.

 • OXFORD AQA PROGRAMI

  Anadolu Lisesi, Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerimiz English, Physics, Chemistry, Biology ve Math alanlarında yıllardır üstün başarı elde ediyorlar.

sınırları aşıyoruz görsel
ne biliyoruz yazı görseli
NE BİLİYORUZ

Yeni okul yılında Psikolojik Danışma ve Rehberlik Biriminin süreçlere daha çok dahil olacağını biliyoruz.

NE YAPIYORUZ

Mutluluktan başarıya giden yolda çocuklarımızı her alanda destekliyoruz.

ne yapıyoruz yazı görseli
 • PSİKOSOSYAL DESTEK ÇALIŞMALARI

  Altı aylık bir aranın ardından öğrencilerimiz okullarına geri dönüyorlar. Salgın nedeniyle deneyim edebilecekleri muhtemel korku, kaygı, öfke, içe kapanma, huzursuzluk gibi duyguları yönetme alanlarında öğrencilerimizle çalışıyoruz.

 • MAYA ÇEKİRDEK

  Öğrencilerimizin duygu, düşünce ve davranışlarına yön veren mizaçlarını belirleme ve tanımlama çalışmalarını sürdürüyoruz. Bu doğrultuda her bir mizaca uygun rehberlik etkinlikleri ile öğrencilerimizin kişiliklerini geliştirme çalışmalarına odaklanıyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın aldığı kararlar ve Maya Okulları Sağlık Danışma Kurulu’nun yönlendirmeleri doğrultusunda okullarımızda alınan önlemlerin tam listesi için Covid-19 Süreci sayfasına göz atabilirsiniz